Sporx Anasayfa
Demba Ba'nın şovu sonrası patladı! O kare
Demirkol'dan G.Saray'a yeni 'hoca' önerisi
Resmi açıklama!
Kısa süre içinde
2 transfer birden
Çok şaşırtan
Aysal iddiası!
"Sana 4 takım"
Puan & Fikstür
Panorama
Bizi Takip Edin
 

Ali Rıza Kaya başpehlivan oldu

59. Zengibar Karakucak Güreş ve Kültür Festivali'nde Milli güreşçi Ali Rıza Kaya, Zengibar'ın başpehlivanı oldu.  

  • 0
26 Ağustos 2012 Pazar - 21:04
AA
Malatya'nın Darende ilçesinde bu yıl 59'uncusu yapılan Zengibar Karakucak Güreşleri'nde, Sait Bingöl'ü yenen milli güreşçi Ali Rıza Kaya, başpehlivan oldu. 

Darende Belediyesi ve Darende Spor Kulübü'nün organize ettiği müsabakalara 325 güreşçi katıldı. Başpehlivanlık için yapılan müsabakada Sait Bingöl ile mücadele eden Ali Rıza Kaya, rakibiyle normal sürede yenişemeyince verilen ek sürede aldığı ''Altın puan''la başpehlivanlığı elde etti. 

Kaya, müsabakanın ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, zaferini 2 ay sonra evleneceği nişanlısına armağan ettiğini belirterek, ''Sait'le dışarıda çok samimi arkadaşız, sahada süper güreş yaptı. Arkadaşımızı tebrik ediyorum, bu defa ben birinci oldum, inşallah diğer sefer de Sait'e nasip olur. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum'' dedi. 

Müsabakalarda milli güreşçiler Adem Ustaoğlu üçüncü, Kadir Saraç dördüncü oldu. 27 bin lira para ödülünün dağıtıldığı müsabakalarda, başpehlivan 3 bin, ikinci 2 bin, üçüncü bin 500, dördüncü bin lira ile ödüllendirildi. 

Geçen yıl 500 bin lira ile güreş ağası seçilen iş adamı Nuri Çomu, bu yılki açık artırmada 750 bin lira teklif etti. İş adamı Nazım Turgut ise rakamı 1 milyon liraya yükseltti. Nuri Çomu'nun 1,5 milyon liraya çıkması üzerine söz alan Darende Belediye Başkanı İsa Özkan, ağalığı Darende'ye hizmet edenlere verme geleneğini sürdüreceklerini bildirdi. 
Başkan Özkan, şöyle konuştu: 

''İlçemize 3,5 milyon lira yatırımla meslek yüksek okulunu kazandıran hayırsever iş adamımız Bekir Ilıcak'ı, ağalarımızın müsaadesi ile bu yılın ağası ilan etmek istiyorum. Ağalarımız, Darende için her zaman her türlü yardımı yapmaktalar, Allah onlardan razı olsun. Önce Nazım Turgut, sonra Nuri Çomu ağamızdı. Bu yıl ise Bekir Ilıcak'ı ağa ilan ediyoruz.'' 

Törende bulunmayan Ilıcak yerine ağalık elbisesi vekaleten Özkan'a giydirildi. 

Törene, AK Parti Malatya milletvekilleri Mücahit Fındıklı, Mustafa Şahin ve Öznur Çalık ile Adana Sanayi Odası Başkanı Sadi Sürenkök, Adana Ticaret Odası Başkanı Ali Gizer ve çok sayıda vatandaş katıldı.
yorum yaz - yorum
Diğer 'Güreş' Yazıları
Yorumlar

Yorumları okumak için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

encokokunanlar_ust
Stadı yok ama Demba Ba'sı var (Spor Toto Süper Lig)
encokyorumlananlar_ust
F.Bahçe kayıp istemiyor! (Spor Toto Süper Lig)
Stadı yok ama Demba Ba'sı var (Spor Toto Süper Lig)
encokizlenenler_ust
Fiat / Tofaş Linea
LİNEA 1.3 ACTİVE PLUS 90 DEĞİŞENSİZ
28.000 TL
Fiat / Tofaş Doğan
Fiat / Tofaş Doğan - Slx
10.250 TL
Renault 9
Renault 9 - Broadway 1.4 rl
10.000 TL
Volkswagen Transporter
2. EL 2.5 - 102 BG MÜNİBÜS 9 1 - MÜKEMME
24.000 TL
 
Önerilen Haberleri Aç
Donanım ve Sistem iş ortağımız