Sporx Anasayfa
Beşiktaş'tan Fenerbahçe ve G.Saray'a mesaj!
Sosa ve F.Bahçe efsanesi! İşte Dilmen'in sözü
G.Saray'a mesaj;
"Ben bir yere
gitmiyorum.."
Acun Ilıcalı'dan F.Bahçe için
flaş eleştiri!
Puan & Fikstür
Panorama
Bizi Takip Edin
 

Bowling ustasından ipuçları!

 

  • 0
20 Eylül 2008 Cumartesi - 12:41
İHA
Dünyaca ünlü İngiliz bowlingci Nick Froggat, Türk bowlingciler için bu sporun inceliklerini anlattı. Bilkent Rollhouse'da düzenlenen Avrupa Bowling Turu'nun 13. ayağı olan 'Ankara Open 2008', birbirinden ünlü bowlingcileri Ankara'da ağırlıyor. Avrupa'nın en önemli turnuvalarından olan Ankara Open 2008'e dünyanın sayılı bowlingcileri katılıyor. Türkiye'de bowling sporu adına profesyonel anlamda yapılmış en büyük turnuva olan Ankara Open 2008'e katılan bowlingciler, yaptıkları atışlarla adeta izleyicileri büyülüyor. Kendi özel toplarıyla turnuvaya katılan bowlingciler, yaptıkları değişik atış stilleriyle bu spora ilgi duyanları hayretler içinde bırakıyor. Yapılan falsolu atışlarda, kanala düşecekmiş gibi giden bir top aniden yön değiştirerek bütün lobutları deviriyor. Bu sporda uzmanlaşmış olan yıldız bowlingciler, hemen hemen her atışta 'strike' yapıyor ve tüm lobutları tek atışta devirmeyi başarıyor.

Ankara Open 2007'nin şampiyonu dünyaca ünlü İngiliz bowlingci Nick Froggat, bowlingin sırlarını İHA'ya anlattı. Yeniden Türkiye'ye geldiği için mutlu olduğunu belirten Froggat, Türkiye'de düzenlenen turnuvanın kısa süre içinde dünyanın sayılı turnuvaları arasına girdiğini söyledi. Bowlinge başlangıç hikayesiyle de dikkat çeken Froggat, "18 yaşında üniversiteye gidiyordum. Canım çok sıkılıyordu. Ülkem İngiltere'de hava çoğu zaman kötüdür. Bende kapalı bir eğlence mekanında sıkıntımı atmak istiyordum. Böylelikle 18 sene önce bowlingle tanışma şansım oldu. Ve bugün olduğum noktaya geldim" dedi.

Bowlingde başarılı olmanın en büyük sırrının çok pratik yapmaktan geçtiğini ifade eden Nick Froggat, "Bu sporda başarılı olmak için çok fazla pratik ve tekrar yapmak gerekiyor. Kendi elimize uygun topu bulmakta çok çok önemli. Parmaklarımızın tam oturacağı ve rahat bir atış yapabileceğimiz bir topa sahip olmalıyız" diye konuştu.

Turnuvalarda kendilerinin kullandığı topların, bowlingle amatör olarak ilgilenenlerin salonda kullandıkları toplardan daha farklı olduğunu belirten Froggat, "Bizim kendi özel toplarımız var. Bu topların içinde farklı materyaller var ve ağırlıkları da daha farklı. Bizim yaptığımız gibi bir atış yapmak isteyen bir kişi, atış yaparken baş parmağını çıkardıktan sonra geride kalan 2 parmağıyla falso adı verilen çektirme hareketini yapmalı. Bu şekilde falso vermeye başlanır. Tabiki atışı yaparken rahat olmak gerekli" ifadelerini kullandı.

Türk bowlingcilere de seslenen Froggat, "Bu spor çok zevkli. Herkesi bu sporu yapmaya çağırıyorum. Yetenekli Türk bowlingciler var. Onlarında yakında seslerini duyurmaya başlayacaklarına inanıyorum" diye konuştu.
yorum yaz - yorum
Diğer 'Bowling' Yazıları
Yorumlar

Yorumları okumak için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

encokokunanlar_ust
encokyorumlananlar_ust
encokizlenenler_ust
BMC Kamyonet
BMC Kamyonet
13.000 TL
Renault 11
Renault 11
6.000 TL
Fiat / Tofaş Şahin
.........15 YILLIK SAHİBİNDEN.....
5.700 TL
BMC Levent
ÇOK TEMİZ SATILIK BMC ÇİFT KABİN
11.500 TL
 
Önerilen Haberleri Aç
Donanım ve Sistem iş ortağımız