00010203040506070809101112131415

Türkiye'de en fazla Süper Lig, Türkiye Kupası ve Süper Kupa şampiyonluğu kazanan takım unvanını elinde bulunduran Galatasaray'ın kazandığı her şampiyonluk pek özel ancak sarı-kırmızılı taraftarlara göre bu şampiyonluğun apayrı bir önemi var. Galatasaray'ın şampiyonluğunu kutladığı şu günlerde, sarı-kırmızılı takım için özel içerikler hazırladık, buyursunlar efendim.

KAYDIR
ŞAMPİYONLUK ÖYKÜSÜ

Galatasaray, Süper Lig'de 8 puan geriden gelerek şampiyonluk kupasına uzandı! Peki Galatasaray bunu nasıl başardı? Sporx editörlerinin kaleminde Galatasaray'ın şampiyonluk öyküsünde kırılma anlarınını sizler içina anlattık.

DETAY
MAYISLAR BİZİMDİR MOTTOSU

Bu sezon hem Şampiyonlar Ligi hem de Süper Lig'de mücadele eden Galatasaray'ın Başakşehir ile arasındaki puanfarkı "8" olduğu gün dahi, "Bu fark kapanabilir" diyen Fatih Terim'i haklı çıkaran bir gerçek daha vardı; O da Galatasaray'ın "Mayıslar bizimdir" mattosu.

DETAY
A'DAN Z'YE ŞAMPİYONLUK

Galatasaray'ın yarışta olup da kaybettiği şampiyonluğun pek olmadığı bilenlerin sayısı oldukça fazla! Galatasaray taraftarı, yönetimi ve teknik heyetiyle bu şampiyonluğa inandı ancak sadece inanmak da yeterli olmayacağını bu içeriğimizde A'dan Z'ye her harfe bir "Galatasaray olayı" koyarak anlatmaya çalıştık.

DETAY
BİZE NE ÖĞRETTİLER?

Süper Lig'de sezonu şampiyonlukla tamamlayan Galatasaray, hem ezeli rakipleri ile arasındaki şampiyonluk sayısını açtı hem de rakiplerine karşı bu alandaki psikolojik üstünlüğünü korudu. Her şampiyonluğun olduğu gibi Galatasaray'ın şampiyonluğunun da bize öğrettiği bazı şeyler var, onları inceledik.

DETAY
TARAFTARI SEVİNDİREN 10 ŞEY

Fatih Terim'in takımın başına geçmesinin ardından adeta yeniden kenetlenen ve yenilgi ile dönülen deplasmanlarda dahi takımını havalimanında karşılayarak destek olan sarı-kırmızılı taraftarlar bu şampiyonlukta en az futbolcular kadar pay sahibi olduğu su götürmez bir gerçek. Bu içeriğimizde Galatasaray şampiyon olurken, sarı-kırmızılı taraftarları en çok sevindiren 10 şeyi listeledik.

DETAY
BİR FİLM OLSAYDI?

Hayatı filmler anlatır, filmler de hayat anlatılır... Galatasaray'ın şampiyonluğunun ardından 5 filmde sezon başından bu yana yaşadıklarını gördük. Bunu da sizinle paylaşmak istedik. İşte Galatasaray'ın şampiyonluğu ile benzerlik kurulabilecek 5 büyük film...

DETAY
GALATASARAY'A TARİHİ GELİR

Ekonomik olarak dar boğazdan geçen ve UEFA ile yaptığı anlaşmaya uymak zorunda olan Galatasaray için bu sezon elde edilen şampiyonluğu sade bir şampiyonluk olarak nitelemek pek mümkün değil. Galatasaray'ın bu sezonki şampiyonluk bir anlamda ekonomik özgürlük demek.

DETAY
ASIL ASLAN PAYI KİMİN?

Şampiyonluğun elde edildiği geçtiğimiz sezonun ardından bu sezona büyük sıkıntılar ile başlayan ve 32 gol atan Gomis'i kaybeden ve Fransız futbolcuyunun yerini 17 hafta dolduramayan Galatasaray'da şampiyonluğun bazı kilit isimleri var. Bu içeriğimizde şampiyonlukta aslan payının hangi futbolcuya gitmesi gerektiğini sizlere soruyoruz.

DETAY
ŞAMPİYON YAPTILAR

Oldukça zorlu geçen bir sezonun ardından şampiyonluk ipini göğüsleyen Galatasaray'da bazı futbolcular ortaya koydukları performansla öne çıksa da bazı futbolcuların hiç de umulmadık bir anda attığı bir gol ya da yaptığı bir asist şampiyonluk için kırılma anlarını oluşturuyor. Bu içeriğimizde, Galatasaray'ı şampiyon yapan performansları inceledik.

DETAY
SEZONUN 10 KIRILMA ANI

Galatasaray'ın mutlu sona ulaştığı Süper Lig oldukça uzun bir maraton ve özellikle bu sezon Video Hakem Sistemi'nin de hayatımıza girmesiyle beraber birçok kırılma anına sahne oldu. Şampiyonluk için bir an dahi "kırılma anı" olarak değerlendirilebilir, o anları hazırladık.

DETAY
KUPA BEYİ; FATİH TERİM

Galatasaray'da ilk kez 1996-97 sezonunda göreve gelen Terim, ilk döneminde kulübün müzesine 12 kupanın girmesine katkı sağlayarak bir anlamda gelecek için de mesajını vermiş oldu; "Ben kupa beyiyim". Terim için "Resultante importante" etkisini en iyi gösteren kupaları inceledik.

DETAY
UNUTMAK İSTEYECEĞİMİZ 10 AN

Galatasaray'ın şampiyonluğu ile sonuçlanan Süper Lig'de bazen keyiflendik, bazen hüzünlendik, bazen de "keşke bu anları hiç yaşamasaydık" dediğimiz anlar oldu. İşte tam da o anları sizler için hazırladık.

DETAY
G.SARAY'I NE BEKLİYOR?

Süper Lig'de şampiyonluğa ulaşan ve önümüzdeki sezon da Şampiyonlar Ligi'nde mücadele edecek olan Galatasaray hem psikolojik olarak hem de ekonomik olarak önemli kazanımlar elde etti. Peki önümüzdeki sezon neler olacak?

DETAY
UNUTULMAZ SÖZLER

Süper Lig'de Galatasaray mutlu sona ulaştı ancak sezon içerisinde yöneticiler, başkanlar, teknik direktörler, futbolcular ve spor otoriteleri oldukça iddialı şampiyonluk kehanetlerinde bulundu. Bu içeriğimizde o sözleri listeledik.

DETAY