Arama Logo
SENİN İÇİN SEÇTİĞİMİZ

Yazarlardan yorumlar: "Ali Koç'un işi çok zor"
7
YAZARLARDAN YORUMLAR

Sabah Spor yazarları, Fenerbahçe'nin hoca gündemi ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

6
"ALİ KOÇ, JESUS'U AÇIKLADI"

-Fenerbahçe Başkanı Ali Koç yeni hocasını pazartesi açıklayacağını söyledi. Sizce bu isim Jesus mu yoksa Kartal mı olacak?

MURAT ÖZBOSTAN: Ali Koç, F.Bahçe'nin yeni teknik direktörünün Jesus olduğunu açıkladı. Yoksa 2.5 aydır bir teknik adam, F.Bahçe'yi niye takip etsin, takımda kim kalsın, kim gitsin diye fikirlerini söylesin! Jesus'un Benfica ile 31 Mayıs'a kadar anlaşması var ve oradan her ay 600 bin Euro maaş alıyor. Son parasını da alıp gelir. Başkanın pazartesi vurgusu da zaten 30 Mayıs'a yani ay sonuna denk geliyor. Sonra F.Bahçe ile sözleşme imzalayacak.

5
"BİRAZ STRES YAPMIŞ"

MURAT ÖZBOSTAN: Kendisinin de ifade ettiği gibi kimi açıklarsa açıklasın eleştiri alacak. Bunları düşündüğü için de biraz stres yapmış. Sayın Koç bir de diyor ki, "17 teknik adam ile görüştüm. 4 hoca Türkiye'de rekabet olmadığı için, rekabet şartları olmadığı için teklifi düşünmediler bile..." Süper Lig'de son 4 yılda 4 takım (Galatasaray, Başakşehir, Beşiktaş, Trabzonspor) şampiyon oldu. Nasıl rekabet yok! Almanya'da Bayern Münih üst üste 10 kez kupa kaldırdı.. İtalya'da Juventus arka arkaya 9 kez şampiyon oldu. İtalya ve Almanya ligi için ne yorum yapalım..

4
"GÖNLÜ İSMAİL KARTAL'DAN YANA"

GÜRCAN BİLGİÇ: Fenerbahçe Başkanı hem kolay hem de zor bir kararın eşiğinde… Son konuşmalarına baktığımız zaman gönlünün İsmail Kartal'dan yana olduğunu anlıyoruz. Kartal'ın Samandıra'daki hakimiyeti, Ali Koç'un tesislere gittiğinde yaşadıklarını aktarmasındaki memnuniyet duygusu bunu bize gösteriyor. İsmail hoca muhakkak ki bir rapor hazırlayıp yönetimin önüne koyacak. Bunun için de yaptıkları kadar yapmayı planladıkları da olacaktır.

3
"VERDİĞİ SÜRE, TARAFTARIN SESİNİ DİNLEMEK İÇİN"

GÜRCAN BİLGİÇ: Şöyle ki transfer planlaması bile Kartal'ın analizlerinin sonucu. Madalyonun öbür yüzünde ise Fenerbahçe taraftarı var. Şampiyonluğa kilitlendiler, Cumhuriyetin 100. yılını kupayla taçlandırmak istiyorlar ve bu aşamada takımın kötü zamanlarda taraftara ihtiyacı var. Jesus'un başında olduğu takımın daha az yıpratılacağı düşünülüyor- ki haklılar. Çünkü Fenerbahçe 4 sezondur özellikle sosyal medyada kendi taraftarı tarafından linç ediliyor. Eğer bir başkan 'Jesus ya da Kartal' diyorsa pazartesiye kadar taraftarın sesini dinleyecektir.

2
"ALİ KOÇ'UN KARAR ALMASI ZOR"

ÖMER ÜRÜNDÜL: Başkan Ali Koç, teknik adam konusunda zihinsel olarak son derece sıkıntılı bir dönem yaşıyor. Bir tarafta görevi sona eren İsmail Kartal'ın büyük başarısı sonucu taraftar ve medyadan aldığı destek var. Diğer tarafta artık bu sezon şampiyonluk dışında başka bir sonuç düşünülmüyor. Bütün bunlar göz önüne alındığında Ali Koç'un karar alması gerçekten zor. Ben de onun yerinde olsam bu zorluğu yaşardım.

1
"TARAFTAR DESTEK OLMALI"

ÖMER ÜRÜNDÜL: İsmail Kartal'la devam edip, gelecek sezon işler terse giderse yine ağır eleştiriler alacağını biliyor. Bu konuda hak vermek lazım. Kartal da ilk geldiği dönem kadro istikrarını sağlayana kadar sıkıntılı günler yaşadı. Türkiye Kupası'nda 10 kişi kalan Kayserispor'a elendiğini unutmayalım. Ama sonrasında takımı tanıdıkça, birlikte çalıştıkça başarılı oldu. Tekrar ediyorum, bu zorlu kararda Başkan Ali Koç hangi ismi açıklarsa açıklasın taraftarların destek olması, en ufak hatada eleştiriye başlamaması lazım.