Arama Logo

Yazarlardan Beşiktaş yorumu: "Değişim için çok geç kalındı"
6
YAZARLARDAN BEŞİKTAŞ VE SERGEN YALÇIN YORUMU

Sabah Spor yazarları, kötü gidişata devam eden Beşiktaş ve Sergen Yalçın ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. İşte o yorumlar...

5
"ÇEBİ, AKILLI BİR YOL TERCİH ETTİ"

Soru: Beşiktaş, bir türlü toparlanamıyor. Sergen Yalçın'la devam edilmesi bir hata mıydı?

MURAT ÖZBOSTAN: Beşiktaş'ın ihtiyacı olan şeyin bir kan değişimi olduğunu daha önceki yazılarımda ifade etmiştim. Fakat Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, Sergen Yalçın'a inancını yineledi ve arkasında durdu.. Aslında Sayın Başkan, akıllı bir yol tercih etti: 1-Taraftarın da desteğini çektiği hocasına kol kanat gerdi ve camiaya, "Ben hocamı, efsanemizi harcatmam. Bakın hep destek verdim" dedi. 2-Başkan, "Artık benim yapabileceğim bir şey yok" diyerek Sergen Yalçın'a tamamen topu attı.

4
"DERBİYİ KAYBEDERSE İSTİFA EDER"

MURAT ÖZBOSTAN: Bundan sonra ne olur? Artık her şey Sergen Yalçın'ın elinde. Fenerbahçe maçına kadar 1-2 galibiyet alıp derbiyi kazanırsa devam eder, yok aksi olursa istifa eder.

3
"DEĞİŞİM İÇİN ÇOK GEÇ KALINDI"

MURAT ÖZBOSTAN: Puan sıralamasında 10'un altına düşerse Beşiktaş bundan sonraki süreçte kolay kolay kendine gelemez.. Sonuçta bir değişim olacaksa çok geç kalındı.

2
"UFAK UFAK YOL GÖRÜNÜR"

FATİH DOĞAN: Sergen Yalçın, 2013'te Samet Aybaba'nın görev yaptığı dönemde yorumcu sıfatıyla şu sözleri söylüyor: "Bir teknik direktör 'Çözemiyorum' derse ufak ufak yol görünür." Ne güzel söylemiş... Haftalardır kazanamayan, sakatlıklara çözüm bulamayan, Şampiyonlar Ligi'nde sıfır çeken Sergen Yalçın, Alanya maçından sonra "Sorumluluğu almıyorum, sorumlu oyuncular", Ajax maçı sonrası "Tünelin ucunda çıkış göremiyorum. Sözün bittiği yerdeyiz", Giresun maçından sonra "Anlamıyorum, sahaya çıkıp ben mi oynayacağım" diyor. Sergen Yalçın'a, yorumcu Sergen Yalçın yaklaşımı yapalım: "Büyük bir takımın teknik direktörü 'Çözemiyorum' derse ufak ufak yol görünür."

1
"ÇÖZEMİYORSAN SORUNUN PARÇASI OLMA"

FATİH DOĞAN: Başkan Çebi ve yönetimi Sergen Yalçın'ı gönderemedi ya da göndermez. O yüzden Sergen hocanın istifa etmesi gerekiyor. Çözümün bir parçası olmuyorsa sorunun bir parçası olmamalı…