Sporx Extra Arama Logo

WhatsApp futbolu nasıl değiştirdi?
10
WHATSAPP, FUTBOLU NASIL DEĞİŞTİRDİ?

Günlük hayatımızda mesajlarımız atmak, eğlenceli videoları ve paylaşımları birbirimize göndermek için kullandığımız WhatsApp, modern futbolda da birçok yıldız tarafından aktif ve farklı şekillerde kullanılmaya başlandı. Artık anlaşmalar, reklamlar, antrenmanlar ve daha birçok şey bu uygulama sayesinde gerçekleşmeye başladı.

9
"TRANSFERİMİ WHATSAPP'DAN HABER VERDİM"

"Mantıklı yaklaşırsan, çok değerli avantajlar sağlıyor." diyerek sözlerine başlayan Barcelona'nın yeni yıldızı Frenkie De Jong, "Teknik direktörden ve antrenörlerden bilgi notlarını oyuncu grubumuzda öğreniyorduk. Bir maçı evimizde seyrediyorsak takım olarak bunu grupta tarışıyorduk. Eğer, bir sonraki gün antrenman iptal olduysa, bunu gruptan öğreniyorduk. Hatta, takım arkadaşlarım Ajax'tan Barça'ya transferimi basından önce WhatsApp grubundan öğrendi." ifadelerini kullandı.

8
MİLLİ TAKIMLAR ARTIK DAHA YAKIN

İngiltere Kadın Milli Takım Teknik Direktörü Phil Neville, tüm oyuncularla bu şekilde sağlıklı ve düzenli bir iletişim kurduğunu anlatıyor. Birçok oyuncusu farklı liglerde oynadığı için WhatsApp'ın olağanüstü bir avantaj sağladığını vurguluyor.

7
ÜLKELER DEĞİŞTİ, DOSTLUK DEĞİŞMEDİ

Dortmundlu Jadon Sancho ve Arsenalli Reiss Nelson, çok küçük yaşlardan itibaren arkadaşlar: "Her gün WhatsApp'tan yazışıyoruz. Jadon'ın maçı benim maçımdan önceyse, onun maçını izliyor ve düşüncelerimi ona aktarıyorum." diyor.

6
WHATSAPP'DAN ANLIK DOKTOR TAVSİYESİ

Lancaster City futbolcusu Tom Preston, kulübün fizyoterapistine yazacağına yanlışlıkla takım arkadaşı Rob Wilson'a sağ ayağından şikayetçiydi fakat bu durumun farkında değildi.

- Ayağının üstüne 10 dakika boyunca et koy. Bu şişliğini alır.

- Tamam, hemen bir et koyuyorum.

- Büyük bir tane koy.

- Et çok kara. Biraz tuz ve karabiber de koy. Daha hızlı iyileşir.

5
EN ÖZEL WHATSAPP GRUBU: EL CLASICO

En yüksek seviyede oyuncular için bile WhatsApp değerli bir uygulama. Barcelona'nın kaptanlarından Gerard Pique anlatıyor:

"İspanya Milli Takımı'nda oynayan Real Madrid ve Barcelonalı oyuncuların olduğu bir grup kurdum. Her ne yaşanıyorsa, bu grupta alaya alırdık. Real Madrid, Şampiyonlar Ligi'ni 3 kere kazandığında onlar çok mutluydu ve bizimle alay ediyorlardı. Fakat, kaybettiklerinde biz dalga geçen fotoğraflar atıyorduk. Sert ama çok dürüst bir grubumuz var."

4
'KİRALIK OYUNCULAR' GRUBU

Chelsea, başka kulüplere kiraladığı 33 oyuncusu için bir grup kurdu. Antrenör Eddie Newton, grubun sorumlusu seçildi. "Aslında kulüp için forma giymeyen ancak bu kulübe ait olan oyuncuların hissiyatını güçlendirmek için bu grubu kurduk. Kiralık verdiğimiz çok fazla genç oyuncu var ve takip etmemizi kolaylaştıran bir grup oldu. Artık tüm oyuncularla her an görüşebiliyor. Maçlardan sonra performanslarını konuşuyoruz. Başka kulüplerde oynayan oyuncularımız, artık birbirlerinin arkadaşları haline geldi. Bizim dışımızda da sohbet ediyorlar. Çok kullanışlı bir uygulama."

3
"DOLU BATARYA BİR ANDA BİTİYOR"

Leeds Unitedlı Patrick Bamford, kendi takımlarının da bir WhatsApp grubu olduğunu söylüyor: "Bazen o kadar çok şey yazılıyor ve saatlerce devam ediyor ki, dolu batarya bir anda bitiyor. Kulüple ilgili tüm sıcak gelişmeleri, basından önce öğrenebiliyor."

2
"AĞABEYLER MASASI" OUT "AĞABEYLER GRUBU" IN

Peki takımın tamamını kapsayan bir grubun yanında, tıpkı eski Milan'ın 'Ağabeyler Masası' gibi 'Ağabeyler Grubu' da olmaz mı, elbette var. Peter Crouch, İngiltere Milli Takımı'nda bunun olduğunu söylüyor: "Takım içerisinde ayrı ve özel bir grup daha var. Bunlar daha ağır isimlerin olduğu bir grup."

1
SÜPERYILDIZLAR İLE TARAFTARLARIN 'GİZLİ' GRUBU

WhatsApp'ın en ilginç kullanımlarından biri de 'gizli reklam' oldu. Kevin De Bruyne, Ronaldinho, Coutinho ve Neymar'ın özel giyim sponsoru, bazı futbolseverlerin de dahil olduğu bir WhatsApp grubu kurdu. Burada reklam yapıldı ve bazı şanslı futbolseverlere hediyeler verildi.