Arama Logo
SENİN İÇİN SEÇTİĞİMİZ

Uğur Meleke: "Bu, tam bir Diego Simeone turnuvası"
5
UĞUR MELEKE'DEN YORUMLAR

Hürriyet Gazetesi yazarı Uğur Meleke, 2022 Dünya Kupası'na dair çarpıcı bir tespitte bulundu. İşte detaylar...

4
"KAPANAN KAZANIYOR"

Japonya, İspanya’yı yenip liderlik unvanını devralırken sadece yüzde 18’le topla oynamıştı. Bu oran, tüm kupalar tarihinde galip bir takımın yakaladığı en düşük yüzde idi. Dün de Khalifa International’da benzer bir tablo izledik: Amerika, ilk devrenin son 15 dakikasında yüzde 78’le topla oynadı ama golü tüm hatlarıyla kapanan Hollanda buldu.

3
"SIMEONE TURNUVASI"

Bu turnuvanın hakim duygusu Guardiola değil Simeone oldu bugüne kadar. Katar 2022, topu bırakıp maçı alanların turnuvası olma yolunda.

2
"VAN GAAL ROBOTU"

Hollanda, 2014’te olduğu gibi 2022’de de tam bir Van Gaal robotu. 2014’teki gibi net bir fırsat futbolu oynuyorlar. Beşli savunmayla blok halinde doğru duruyorlar, çiçek gibi açıldıkları hücumlarda bekler Dumfries-Blind’le oyunu genişletip sonuca gidiyorlar. Dün üç golün tümünde sağ bek Dumfries, ikisinde de sol bek Blind’in rol oynaması, hücum stratejilerinin net bir çıktısı.

1
"MESSI'NİN EN İYİ VERSİYONUNU İZLEDİK"
Hollanda’ya karşı Arjantin de benzer bir tuzağa düşer mi? Arjantin’in Amerika’ya göre bence en önemli iki artısı şu: Birincisi, kaybettikleri toplara çok çabuk baskıya geliyorlar. Geri kazanma süreleri daha kısa. O yüzden de gerek Polonya, gerekse Avustralya’ya net kontratak fırsatları vermeden geçtiler bu aşamaları. İkinci artıları da turnuvaya Arabistan yenilgisiyle başlamaları. Scaloni’nin o maçta rehavetin bedelini ödemesi, sonrasında Fernandez-Alvarez gibi konsantrasyonu yüksek gençlere dönmesi, Messi’nin de en iyi versiyonunu izleyebilmemize yaradı bir anda.