Sporx Extra Arama Logo

Spor yazarlarından Türkiye-Bosna Hersek yorumu!
10
YAZARLARDAN MİLLİ TAKIM YORUMU
Spor yazarları, Türkiye ile Bosna Hersek'in 0-0 berabere kaldığı hazırlık maçını değerlendirdi.
9
DURUMU ŞAŞIRTICI(HAKAN ÜNSAl)

Enes’in durumu gerçekten şaşırtıcı. Uzun sayılabilecek süredir yurt dışında oynayan bir oyuncunun futbolunda daha fazla gelişim göstermesi gerekirdi. Harika bir fiziği var ama sahadaki hali bize 2 şeyi anlatıyor. Ya ‘Ben bu kadarım ve daha fazlasını beklemeyin’ ya da benim ‘Milli takıma ihtiyacım yok, ben yurt dışında rahatım...’ Her ikisi de Enes için tehlikeli ve büyük beklentimizin olduğu bir oyuncu için üzücü.

8
KRİTİK ROL HAKAN'DA
Milli takımda en kritik rol Hakan Çalhanoğlu’nda. Top ayağına geldiğinde kendi hızı yerine, topu çabuk ve hızlı kullanmaya başladığında başka bir takıma döneriz. Çünkü, bizde topu iki oyuncu kullanıyor. Oğuzhan ve Hakan. Oğuzhan zaten topu öne çabuk oynamayı seven bir oyuncu olduğu için Hakan burada bazen pozisyonun kaybolmasına sebep oluyor.
7
ÜRETMEK ZORUNDALAR(GÜRCAN BİLGİÇ)

Lucescu hazırlık maçı havasını koruyarak, kendisine maçı kazandıracaklara da alan yaratarak oynatmak istedi. İkiye bölünecek takım, Oğuzhan'ın yönetimindeki Hakan Çalhanoğlu, Cengiz Ünder ve Cenk Tosun üçlüsü, golün peşine düşecekler. Bir arada olmak, birbirlerini tanımak ve dayanışma üretmek zorundalar.

6
YENİ HEYECANLAR TATTIRIRLAR
Stadı dolduran Rize seyircisine, kentteki ilk milli maçta gol sevinci yaşatmak da güzel olacaktı. Hazırlık maçı tadını bozmadan oynayan iki takım, oyun atmosferini "kazanmalıyız" etabına da çok getirmediler. Bu da çok temaslı olmayan 90 dakikanın nedeniydi. Yine de Rusya maçı öncesinde, güvendiğimiz gençlerimizin olduğunu bilmek güzel bir şey. Bu yaş ortalaması bize iki Avrupa, bir Dünya Şampiyonası etabından, yani önümüzdeki altı yılda yeni heyecanlar tattırırlar.
5
HATASI ACELE ETMEK(İLKER YAĞCIOĞLU)

Kaptığımız toplarla Bosna kalesinde etkili olmaya çalıştık. En net pozisyonumuz Enes'in kaçırdığıydı. Enes'in o pozisyondaki hatası acele etmesi oldu. İkinci yarıda daha iyi bir maç çıkardık. Uzun süre rakip sahada oynadık. İki bek özellikle Ömer Bayram hücuma çok iyi katkı verdi..

4
SİZE İNANCIMIZ TAM

Ama ceza alanı içinde bir türlü istediğimiz son vuruşu yapamadık. Cenk'in kaçırdığı pozisyon, maçtaki 2. en net pozisyonumuzdu. Sonuçta bu çocuklara hepimizin inancı tam..

3
BÜYÜK AŞAMA KAYDETTİK(BİLAL MEŞE)
Hazırlık maçı da olsa, kazanmak elbette önemlidir, bunu biliyoruz... Ne var ki kazanırken de, kaybederken de eksikliklerimizi görmemezlikten gelemeyiz... A Milli Takımımız da değişim içinde, yeni yüzler, yeni heyecanlar kantara çıkıyor. Görüyoruz ki, teknik direktör Lucescu, yeni bir yarışmacı takım oluşturmanın hesapları içinde, bu anlamda da büyük aşama kaydettiğini söylersek abartmış olmayız.
2
SORUMLULUK ALMIYORUZ
Rakip savunmaya yüklendiğimiz anlarda nedense şut atmıyoruz, üstelik azınlıktayız (!) Oğuzhan gibi pası yeğeliyoruz, yani sorumluluk alamıyoruz. Vur kardeşim vur, tekniğin ve tecrüben fazlasıyla var. Bakın Hakan Çalhanoğu, kaleyi gördüğü anda her yerden vuruyor, en azından arıyor. Cengiz Ünder’in de bu özelliği fazlasıyla var, biliyoruz.
1
İYİ YOLDAYIZ
Gol umudumuz Cenk Tosun’da 70’te Enes’e nazire yaparcasına net pozisyonu gole çeviremedi! Maçın özeti mi, kazanma adına her şeyi yaptık, ikinci yarıda oyunu tek kaleye dönüştürdük, tek eksiğimiz ürettiklerimizi gollerle taçlandıramadık olsun, iyi yoldayız, bu takımdan umutluyuz.