Arama Logo

Spor yazarlarından Beşiktaş yorumları
9
YAZARLAR DEĞERLENDİRDİ
Spor yazarları, Beşiktaş'ın deplasmanda Borussia Dortmund'a 5-0 kaybettiği mücadeleyi değerlendirdi. Yazıların tamamını paragraf sonunda adı geçen gazetelerin bugünkü baskılarını satın alarak okuyabilirsiniz. İşte Beşiktaş için yapılan yorumlar...
8
ÇANLAR KİMİN İÇİN ÇALIYOR?

TURGAY DEMİR: Beşiktaş'ın Şampiyonlar Ligi'nde ortası yok! Ya rekor kırarak gruptan çıkıyor ya da sıfır çekiyor; galibiyet yok, beraberlik yok, gol yok! Oysa ülkemiz adına direkt olarak Şampiyonlar Ligi'ne katılan son takım olarak çok daha iyi şeyler yapmalıydı Beşiktaş. Sakatlıklar en başta büyük sıkıntı yarattı ama sadece o kadar değil. Motivasyonsuz, hedefsiz, inançsız bir takım görüntüsü bir türlü düzelmedi. Avrupa, Lig ayırmadan söylüyorum; Beşiktaş'ın sorunu bana göre mental… Sergen Yalçın nasıl bir çözüm bulur ya da bulabilir mi bilmiyorum ama bu görüntüyle Beşiktaş'ın ligde yenebileceği bir takım bile bulmak zor. Çanlar çalıyor, kimin için, varın orasını da siz söyleyin! (Fotomaç)

7
NASIL BU NOKTAYA GELDİ?

ALİ GÜLTİKEN: İddialar bittiği zaman futbolun büyüsü de sihri de kaybolur. Kalan süreci ciddiye almazsan sonrası büyük bir ıstırap haline gelir. Beşiktaş, Dortmund karşısında tam da bunları yaşadı. İddiası olmayan, durumu kabullenmiş bir takımın oyununun da bundan öteye geçmesi çok zor. Saha görüntüsüne bakınca Beşiktaş'ta durumu bir adım daha ileriye gidip 'Bitse de bir an önce gitsek' noktasına gelmiş. Gelinen nokta yalnızca Şampiyonlar Ligi ile sınırlı olsa bir küçük teselli bulabiliriz. Ama bu durum facia şeklinde Süper Lig'i de etkiledi. Şu soruyu mutlaka soruyoruz: 'Geçen sene mucizeler yaratan, şampiyonluklar kazanan, tarihi başarılara imza atan takım ve oyun coşkusu nereye gitti? Nasıl bir şekilde bu kadar kısa sürede tarihi hezimetler noktasına geldi?' Anlamak zor. Eminim ki anlatmak da zor. (Sabah)

6
TABLO NEGATİF ÖTESİ

BİLAL MEŞE: Beşiktaş, Devler Ligi’ni büyük hayal kırıklığıyla noktalarken, bırakın galibiyeti kenara, puana hasret kaldı! Tablo net, doğal olarak teknik direktör Sergen Yalçın, Borussia Dortmund maçına yedek ağırlıklı bir kadro sürdü. Valla, hiç yadırgamadım, artık olan olmuş, ununu eleyen eleğini asmış, Kartal, oyun dışı kalmış! Ya iç hatlar? Kartal, maalesef bu kulvarda da uçurumun kenarında turluyor, düştü düşecek! Tablo negatif ötesi yani! Sergen hoca da biliyor ki, Kayserispor maçının skoru bir çok şey ifade ediyor! Evet, Kartal’ın Avrupa macerası hüsranla sona erdi. Farklı Dortmund yenilgisi lige yansır mı, yansımaz mı, bunu hep birlikte göreceğiz! (Milliyet)

5
TÜRK FUTBOLUNUN VEDA MAÇI

ATİLLA GÖKÇE: Sadece Beşiktaş için değil, Türk futbolunun tümü için de bir veda maçı… Şampiyonlar Ligi’nde hangi takımla ne zaman oynayacağız, artık bilmiyoruz. Böyle bir organizasyonda hiç değilse bir beraberlikle puan almak, yurda prestijli bir dönüş yapmak iyi olurdu… Olmadı. Hiç de şaşılacak bir sonuç değil… Beşiktaş’ın akıl almaz yenilgilerine, oynamadan teslim olduğu maçlara, oynadığı halde kaybettiği oyunlara alıştık artık. Evet, Beşiktaş için bu skor tarihi bir rekor değildi (2007-2008/Liverpool/0-8). Ama transferinden antrenmanına, oyun düzeninden takım karakterine, teknik direktör-oyuncu diyaloguna kadar her şeyin darmadağın olduğu yüz karartıcı bir sonuç olarak kayıtlara geçti. (Milliyet)

4
BU ACI TABLONUN SORUMLUSU KİM?

GÜNTEKİN ONAY: Son 15 maçtaki acı tablonun sorumlusu kim? Beşiktaş’ın Şampiyonlar Ligi eziyeti dün gece yine bir hezimet ile sona erdi. Ne yazık ki ekranları başındaki futbolseverler dün geceyi içleri acıyarak seyretmek durumunda kaldılar. Maç kaybedebilirsin, farklı da yenilebilirsin. Bunlar futbolda var ancak futbolun doğasında olmayan şey rakip ve koşullar ne olursa olsun sahaya adeta yenilgiyi bu kadar peşinen kabul ederek çıkmak. Bir başka anlaşılmaz konu: Dortmund maçı salı gecesi, bir sonraki Kayseri maçıpazar akşamı. Yani 5 gün var. Ligde zaten havluyu atmışsın lider ile aradaki puan farkı 18! Neden Dortmund maçına elindeki en güçlü kadroyla çıkmazsın? Dünkü hezimetin, son 15 resmi maçtaki acı tablonun sorumlusu kim? Ve son olarak: Beşiktaş, ne zamandan beri böyle peşinen üst üste mağlubiyetleri kabul eden bir takıma dönüştü? (Hürriyet)

3
KAOSA SÜRÜKLENEBİLİR

OKTAY DERELİOĞLU: Beşiktaş için Dortmund maçı gruptaki pozisyonu için önemli olmasa da kulübün prestiji için hayli kıymetliydi. Sergen hoca ligi de düşünerek Vida, Rosier ve Ghezzal gibi oyuncuları kulübeye çekerek bu isimleri dinlendirmek istedi. Bunun ne kadar sağlıklı bir karar olduğu da tartışılır. Çok aciz bir mağlubiyet oldu Siyah-Beyazlılar adına. Dortmund dün akşam 'kendi çaldı kendi oynadı' dersek yanılmayız. Beşiktaş her ne kadar 10 kişi kalsa da yenilen 3. golün izahı olamaz. Reus resmen yürüyerek golü attı. Siyah-Beyazlılar'ın dün futbol adına doğru yaptığı bir şey neredeyse yoktu! Sonunda da farklı yenilgi kaçınılmaz oldu. Takım acilen bir çıkış yakalamak zorunda. Yönetim, Sergen hoca ile güven tazeledi. Bir an önce taraftarın arzu ettiği eski Beşiktaş'ın sahada olması ve seri galibiyetlerin gelmesi gerekiyor. Bundan sonraki maçlarda alınacak olan olası kötü sonuçlarda Beşiktaş ciddi bir kaosa sürüklenebilir. (Takvim)

2
RADİKAL KARARLAR ŞART

FATİH DOĞAN: Sergen Yalçın iki yıldır Beşiktaş'ta... Ne şampiyon yaptığı geçen sezonun başında Avrupa Ligi'nde ne de bu yıl 6'da 0 çektiği Şampiyonlar Ligi'nde başarılı olmak için bir tavır, kadro ve oyun ortaya koyamadı. Hep Avrupa'yı önemsiz hatta yük gören bir görüntü verdi. Taraftarın verdiği sevgiyi, desteği, başarılı olma motivasyonunu Sergen Yalçın ve takımı ne kadar yaşıyor? Bu sorunun cevabı ve çözümü ortaya konulmadan Beşiktaş'ın, girdiği karanlık tünelden çıkması kolay olmayacak… Radikal kararlar şart gözüküyor. Beşiktaş'ı gerçekten düşünen varsa bir adım öne çıksın! (Sabah)

1
ANNEMİZİN LİGİNDE OYNAYALIM

SİNAN ENGİN: Alıştık artık, kabus eziyet bitti. Bir daha Türkiye Ligi'nden hiç bir takım Şampiyonlar Ligi'nde oynamasın uzun yıllar. Avrupa Ligi'ndeki halimizi, Şampiyonlar Ligi'ndeki halimizi görüyorsunuz. Kendi annemizin liginde oynayalım biz. Bu oyuncuları fazla abartıp büyütüyoruz. Sergen'i savunmak gibi bir şeyim yok. Sergen ne yapacak şimdi? 10 kişi kalmış takıma Sergen ne anlatacak takıma. Kenarda Fatih Terim de olsa kralı da olsa antrenörün yapacak bir şeyi yok. Bundan sonra lige dönülecek, Sergen morallenecek. Yönetim sonuna kadar destek olacak. Sezon sonuna kadar da destek olacaksın. Destek böyle zamanlarda lazım. Sergen'e de eziyet çektirmeye gerek yok. Kenardaki durumunu gördüm çok üzüldüm. Bunu benim Liverpool maçından sonraki röportajım gibi düşün. Allah öyle durumları kimseye yaşatmasın. Bunun 5'i de 8'i de 1'i de bir. Bu takım Avrupa düzeyinde değil, sezon başında yanılmışız. Dua edelim ki Haaland 11'de başlamadı. Eğer o başlasaydı 7-8-9 bitebilirdi bu maç. Buna da şükredelim. Türkiye'de hiç bir takım Şampiyonlar Ligi'ne gitmesin. Zaten artık gitmeleri de zor.