Sporx Extra Arama Logo

Spor yazarlarından Beşiktaş-LASK Linz yorumu!
16

YAZARLARDAN DEĞERLENDİRME

Spor yazarları, Beşiktaş'ın LASK Linz'i 1-0 mağlup ettiği karşılaşmayı değerlendirdi.
15

ÜRETKENLİK YETERSİZDİ(GÜNTEKİN ONAY)

Beşiktaş, Linz’den çok daha kaliteli bir kadroya sahip ancak dün ritm ve tempo olarak istenilen seviyenin altındaydı. Büyük ölçüde oyunun kontrolü siyah-beyazlı ekibimizde olsa da üretkenlik yetersizdi. Larin, çalışkan ancak ağır bir futbolcu ve pas oyununda yok. Bu yüzden orta alan ile forvet arasında ciddi kopukluklar yaşandı.
14

LARIN YETERLİ DEĞİL

Henüz sezon başı olması Beşiktaş’ın temposunun düşük olmasının izahı olabilir ancak taraftar her ne kadar sempati duysa da Larin bu seviyede kaliteyi yukarıya çekecek bir santrfor değil. Belki zamanla istenilen düzeye çıkacak ancak an itibarı ile yeterli olduğunu söylemek çok güç.
13

TAKVİYEYE İHTİYAÇ VAR

Medel ve Tolgay’ı beğendim. Fizik olarak iyi durumdalar. Necip, Pepe ve Gökhan da hazır. Oğuzhan yorulana kadar etkili işler yaptı. Babel gole en yakın isimdi ve işini yaptı. Dünkü 11’de duran toplar dışında Babel dışında skora yakın isim olmaması Beşiktaş’ın en büyük eksiğiydi. Bu kadronun takviyeye ihtiyacı var. Aksi takdirde ligde gol yollarında sorun yaşanır.
12

NEGREDO VE LOVE ERKEN GİRSE...

LASK Linz disiplinli oynayan fakat düz oyunculardan kurulu bir ekip. Kendi evlerinde daha agresif ve güvenli oynayacaklardır. Ligleri başladığı için fizik olarak 1 seviye üstteydiler.Dün gece Beşiktaş en az 2-0 ile bu yolu yarılamalıydı. Bence Şenol hoca forvet bölgesinde Love ve Negredo’yu daha erken sahaya sürmüş olsa 2’nci gole ulaşma şansı daha yüksek olurdu.
11

GÖZLERİME İNANAMADIM(ÖMER ÜRÜNDÜL)

Bu sene Vodafone Park'ta ilk defa maç izledim. Zeminin rezaletini görünce gözlerime inanamadım. Süper Kupa finalinde en beğendiğim statlardan biri olan Konya'da da benzer durum vardı. Bu nasıl bir vurdumduymazlıktır.
10

VERDİKLERİ MESAJ NETTİ

Maça gelince, LASK Linz öyle bir ilk beş dakika başlangıcı yaptı ki verdikleri mesaj netti. 'Rakibim güçlü, benim kapasitem sınırlı ama açık ve cesur bir futbol sergileyeceğim.' Bunu da 90 dakika sürdürdüler
9

TALISCA'NIN EKSİKLİĞİ...

Fiziki yetersizlikleri nedeniyle deneyimli isimler Gökhan Gönül ve Lens'in kulvarı etkinlik gösteremedi. Ayrıca orta sahada Talisca'nın ayrılmasıyla da 10 numara eksikliği ofansif açıdan önemli bir handikap teşkil etti. Ne Oğuzhan ne de Tolgay bu yapıda bir oyuncu değiller.
8

YILDIZ FUTBOLCU OLAMAZSIN

Oğuzhan'da yine alışılmış fiziki yetersizlik devam ediyor. Bu kondisyonla ve devamsızlıkla ne kadar yetenekli olursan ol yıldız futbolcu olamazsın. Güneş ikinci gol gelmeyince Quaresma'dan başlayarak hamlelere girişti ama bu da neticeyi değiştirmedi. İkinci yarıda rakibe pozisyon vermeyen Beşiktaş, son dakikalarda az kalsın Tolga kurtarmasa bir de gol yiyordu. Bunun da nedeni berbat zeminde Caner'in düşmesiydi.

7

HER MAÇTA ZORLANIR(LEVENT TÜZEMEN)

Geçen sezon Türkiye'nin en iyi zemini Beşiktaş'a aitti... O zemin sayesinde Beşiktaş, Şampiyonlar Ligi'nde evinde rakiplerine yenilmediği gibi çok etkili oynadı. Shakira konseriyle bozulan 'hibrit' çimle kaplı zemin acilen onarılmaz ise top tekniği ve pas yapabilme yüzdesi yüksek Beşiktaş her maç ciddi zorlanır. Beşiktaş'ın 1-0'lık galibiyetine bakıp, "LASK Linz güçlü rakip" demek doğru olmaz.
6

DAHA FARKLI KAZANABİLİRDİ

Linz'in maç boyu girdiği pozisyonların hepsinde Beşiktaşlı oyuncuların kaptırdığı toplar etkili oldu. Oğuzhan'ın arka direğe kestiği topa dengeli ve isabetli bir kafa vuruşu yaparak golü atan Babel, Caner'in de desteğiyle soldan rakibi tüketen bindirmeler yaptı. Beşiktaş daha farklı kazanabilirdi. Lens, Oğuzhan ve Larin gözü kapalı atacakları golleri vuruş beceriksizliği yüzünden harcadı.
5

EN BÜYÜK SİLAHLARI...

Beşiktaşlı oyuncuların isabetli pas oynama alışkanlığına bozuk zemin adeta hançer gibi saplandı. Oğuzhan, Lens, Medel, Babel, Caner dikine top taşırken ve rakibe çalım atarken tarlaya dönen zeminde zorlandılar, hatta tökezlenip düştüler. Beşiktaş kalitesiyle, tecrübesiyle turu geçecektir. Linz'li oyuncuların rövanşta en büyük silahları sert oyunları olacaktır.
4

CESUR VE KORKUSUZ TAKIM(BİLAL MEŞE)

UEFA Lig’ini kovalayan takımları hafife almak gibi bir niyetimiz asla yok. Ne var ki, Linz’i kalkıp, Beşiktaş ile aynı kefeye koyarsak, yanılırız. Gördük ki, Linz, cesur bir takım, yani korkusuz, kapasitesi neyse onu ortaya koyuyor. Fizik güçleri iyi, teknikleri öyle aman-aman değil, iyi direnç gösteriyor, hepsi o kadar. Bakmayın ilk yarıda pozisyon bulduklarına... Onlar üretmediler, tam tersi Beşiktaş’ın top kayıplarından kaynaklandı dersek, abartmış olmayız.
3

QUARESMA'SIZ DÜŞÜNÜLEMEZ

Tamam Lens iyi başladı, iyi bir çıkış yakaladı. Ne var ki, bu kadar top kayıplarının olduğu maçta Quaresma gibi teknik kapasitesi yüksek kramponu oyuna geç sokmanın mantığını anlayamadım! Quaresma’nın topu iyi saklayan, artı rakip eksilten bir oyuncu olduğunu herkes biliyor. Biraz açayım isterseniz, kişisel olarak sağlamsa Quaresma’sız bir Beşiktaş, düşünemiyorum! Şu da unutulmasın ki, Quaresma Avrupa’nın tanıdığı bir yıldız. Dememiz o ki, onun varlığı bile rakibi ürkütür, ona önlemler alınır, yanılıyor muyum?
2

GÜNEŞ HOCA NE YAPSIN?

Valla, Caner’e helal olsun, o nasıl bir enerjidir, hem kanat bindirmeleri yapacaksın, hem de kavisli ortalarla ofansı besleyeceksin. Larin’i beğeniyorum, ama etkisizdi, bunun da temelinde markajda kalması ve istediği topları alamaması yatıyordu. Aferin Necip’e, tam bir cengaver, nereye koysanız işini aslanlar gibi yapıyor. Güneş hocanın, Negrado ve Vagner Love hamleleri de ikinci gol için işe yaramadı. Negrado uzatmalarda yakaladığı fırsatı golle taçlandıramadı, topu direğe nişanladı,  Güneş hoca ne yapsın?
1

TUR İÇİN RAHAT OLUN

Valla, kişisel olarak rövanş için içim rahat... Niye mi? Kartal, Linz’in fişini ilk maçta çekme adına müthiş fırsatlar yakaladı, ürettikçe üretti, gelin görün ki, fark yapacağı maçta bir golle yetindi... Rakip karşısında bu kadar fırsat üretiyorsa Beşiktaş, aynı tabloyu rövanşta da ortaya koyar, merak etmeyin, rahat olun.