Sporx Extra Arama Logo

Sergen Yalçın: "Ben hiç 1 puan için sahaya çıkmadım!"
5
SERGEN YALÇIN'IN GALİBİYET PLANI
Süper Lig’in son 3 haftasına Fenerbahçe’nin 5, Galatasaray’ın 6 puan önünde lider giren Beşiktaş’ta, Teknik Direktör Sergen Yalçın cumartesi günü Türk Telekom Stadı’nda oynayacakları dev derbiden zaferle ayrılmanın planlarını yapıyor.
4
DERBİ ÖNCESİ UYARI
Galatasaray karşısında beraberlik veya yenilginin çok yaklaştıkları şampiyonluğu riske atabileceğini hesaplayan Yalçın, galibiyetten başka bir şey düşünmüyor. Siyah-beyazlı hocanın oyuncularıyla gerçekleştirdiği son toplantıda rehavet uyarısı yaparak uyarılarda bulunduğu belirlendi.
3
"BEN HİÇ 1 PUANA ÇIKMADIM!"
Siyah-beyazlı ekibin hocası Sergen Yalçın, bu konuyla ilgili olarak oyuncularla bir görüşme yaparken şu ifadeleri kullandı: "Evet, cumartesi günü şampiyonluk düğümünü çözebilecek bir maça çıkacağız, avantajlı olduğumuz da doğru. Ama bu iş bitti anlamına gelmez. Ayrıca şunu hiç kimse aklından çıkarmasın; Beşiktaş, çıktığı her maçta sadece ve sadece kazanmak için mücadele eder. Ben de futbolculuk ve teknik adamlık kariyerimde hiç bir maça 1 puan çıkmadım, çıkmam; ekibimi de çıkarmam!"
2
"KAZANALIM, NOKTA KOYALIM"
Galatasaray’ın derbide şampiyonluk için son şansını deneyeceğine vurgu yapan Sergen Yalçın, ligde henüz hiçbir şeyin bitmediğini dile getirdi. Beşiktaş’ın teknik patronu, “Yarışın en önemli kısmını geride bıraktık ama bu işin finalini geçmiş değiliz. Son üç maçtaki motivasyonunuz derbide de sahaya yansımalı. Unutmayın ki henüz matematiksel olarak şampiyon olmadık. Bizim, ligin finalini de iyi yaparak şampiyon olmamız lazım. İşimizi asla şansa bırakmayalım. Maçı kazanıp, bu işe noktayı koyalım” ifadelerini kullandı.
1
"BİTİRİN ARTIK ŞU İŞİ"
Yalçın konuşmasına şöyle devam etti: "Şu anda Süper Lig'de en iyi oynayan takımız. Zaten liderliğimiz de bunun göstergesi. Sezonun son ama belki de en keskin virajına geldik. Haftalardır verdiğimiz mücadele ortada. Çok büyük emekler var. A.Gücü beraberliği sonrası neler söylendi bizim için, sakın unutmayın. Ben de diyorum ki, cumartesi günü sahaya çıktığınızda sadece galibiyeti düşünün. Mağlup duruma düşsek de, bu maçı çevirecek gücümüz, isteğimiz, arzumuz var. Çıkın ve bitirin şu işi."