Sporx Extra Arama Logo

Rıdvan Dilmen: "Onların arabası 140, bizim 170 ama..."
9
"ONLAR 120 KM, BİZ 170 AMA..."

Ünlü futbol yorumcusu Rıdvan Dilmen, İzlanda'ya 2-1 kaybettiğimiz maçı NTV canlı yayınında yorumladı.

8
"FRANSA GALİBİYETİ İŞLERİ DEĞİŞTİRDİ"

"Aslında ilk 4 maç geçti. Andorra maçı ile birlikte de ilk yarıyı lider bitireceğiz. Aslında, grupta Fransa çok favori gözüküyordu. İzlanda ile biz, ikincilik için mücadele edecektik. Milli Takımımız'ın Fransa karşısında aldığı galibiyet işleri değiştirdi."

7
"KAYBETMEMİZ NORMAL"

"İzlanda ile tarihimize bakınca, biz daha orada maç falan kazanamadık. Açıkçası, bizim İzlanda'ya orada kaybetmemiz normal. Bizim Fransa'yı yenmemiz dünyada olay oldu ama buna kapasitemiz var kendi evimizde."

6
"ŞANSIMIZ ÇOK YÜKSEK"

"Şu an 9 puanımız var, kalan 6 maçta 2 Andorra, Moldova, bir de Arnavatluk ile evimizde maçımız var. 21 puanımız olur diye düşünüyorum. İzlanda evimizde oynayacağımız maç var. Şansımız çok yüksek. Arnavutluk'un Tiran'da İzlanda'dan puan alacağını düşünüyorum."

5
"EN BÜYÜK EKSİĞİMİZ, OYUNUMUZ"

"Cengiz Ünder, muhakkak önemli bir kayıp. Mahmut Tekdemir de önemli bir kayıp ama bizim geniş bir oyuncu havuzumuz var. Bizim gelişime açık oyuncularımız var. Bizim en büyük eksiğimiz, oyunumuzu geliştirmemiz lazım. Uzatmalar 5-6 dakika sürdü. Son 10-15 dakika doldur boşalt'a döndük."

4
"BURAK, ÇOK TOP KAYBI YAPTI"

"Fransa maçının en iyi oyuncusu olan Burak, o kadar çok top kaybı yaptı ki oyunumuzu etkilemiş oldu. Özbekistan'ı yenerken, sağ bekimizin duran toptan attığı iki gol ile yendik. Fransa'yı 2-0 yenerken, stoper Kaan'ın golüyle öne geçtik. Bugün de yakaladığımız en net pozisyon, Merih'in auta attığı."

3
"OYUNUMUZDA PROBLEM VAR"

"İlk 30 dakikada duran toplardan goller yedik, duran toptan gol attık. Attığımız gollerin yüzde 90'ı duran toptansa son 3-4 maçta, oyunumuzda problem var ve henüz gelişime de açık."

2
"ONLARIN ARABASI 140, BİZİM 160-170"

"İzlanda, bu kadar kapasitesi olan bir takım. Bundan fazlası yok. Onların 140 km'lik bir arabası var. Zorlayıp 145 yapmaya çalışıyorlar motoru yakmak için. Bizimse 160-170'lik arabamız var, 120'lerde kaldık. Bunun birinci sebebi de son derece çok kötü başladık. 2 golü yakalamak İzlanda'ya direnç getirdi."

1
"OYNAYARAK SKOR ÜRETMEKTE..."

"Bizim Dorukhan ile bulduğumuz gol oyuna tuttu ancak maalesef oyunumuz olmadı. Biz top oynayarak skor üretmekte güçlük çekiyoruz."