Arama Logo
SENİN İÇİN SEÇTİĞİMİZ

Önder Özen: "Nitelikli futbol görmek hakları"
8
ÖNDER ÖZEN'İN YORUMLARI

Önder Özen, Fenerbahçe'nin Altay'ı 2-1 yendiği maçı değerlendirdi.

7
"SAYGI DUYULASI PERFORMANSLAR"

İlginç bir maç izledik. Son 15 haftanın puan durumu yapılsa büyük farkla son sıralarda bulunan bir takımla oynadı Fenerbahçe. Bu zayıf rakibe karşı saygı duyulası bir Serdar dursun performansı gördüm. Büyük bir gayret var. Büyük bir özveriyle futbol oynadığını görüyorum. Saygıyı ve alkışı hak ettiğini düşünüyorum. Aynı şekilde saygı dulası bir kalite İrfan Can'dan şahane bir gol ve iyi bir gol pası yaptı.

6
"SAYGI DUYULASI TARAFTARLAR"

Saygı duyulası bir Kim Min-Jae performansı. Her maçta maçın dakikasını skorunu ayırt etmeksizin müthiş bir profesyonel tavır ortaya koyuyor ve son olarak saygı duyulası bir 8.700 Fenerbahçe taraftarı. Onlar da bu soğuk havada takımlarının yanındaydı. Bardağın dolu tarafında bunlar var.

5
"NİTELİKLİ FUTBOL GÖRMEK HAKLARI"

Skor tamamdır, 3 puan da tamamdır. İkinci maçı İsmail hocanın, kendi ortalamasını yakalarsa maç başı 2 puan gibi görülecek o da tamam ama 8 bin 700 kişi bu koşullarda gittiyse Kadıköy'e nitelikli oyuncularla nitelikli futbol görmek haklarıdır. Peki bu oldu mu? İşte bundan emin olamadım.

4
"FİZİKSEL OLARAK YETERLİ OLMAYAN OYUNCULAR VAR"

Gayret var, bir çaba var, bireysel performanslar var ama epeyce formsuz, fiziksel anlamda yeterli olmayan oyuncular da var. Pelkas bir türlü toparlayamadı. Valencia döndükten sonra çok etkili olamadı. Sosa 70-80 dakika sahada kalıyor ama büyük bir etki yapamıyor.

3
"SAĞ BEK Mİ? SOL BEK Mİ?"

Osayi'yi de çok gayretli buldum. Çabaladı, üretmeye çalıştı. Ferdi zaten bir var bir yok, inişli çıkışlı bir grafiği var. Çocuğun başı döndü, sağ bek mi? sol bek mi? sol ön mü? bilmiyor.

2
"İSMAİL HOCA SEVİLİYOR MU?"

Traftarların şöyle bir bakışı var. Sezonun başına dönecek olursak daha önce başarmamış, bir teknik adam geldi tekrar başarması ümidiyle getirilmişti. Doğal olarak onun kredisi biraz daha düşük. Fenerbahçe'nin kendi insan kaynakları arasında yer alan bir teknik adam belki o da daha önce şampiyon olmadı ama taraftar şöyle bakar, işler düzeliyor mu? Ve İsmail hoca sevilir, tribünler futbolculuğunda da sevildi. Kimlik olarakta sevilen bir kimlik.

1
"SEVİYESİ NORMALİN ALTINDA"

Sezon başından beri Fenerbahçe'nin fiziksel seviyesi kendi normal seviyesine bile yaklaşmadı normalin çok altındaydı. Bu konuda elbette biz İsmail hocaya bir eleştiri yapamayız zaten yeni geldi.