Sporx Extra Arama Logo

Mehmet Demirkol: "Ersun Yanal yanıp tutuşuyor"
7

SON KARARI ALİ KOÇ VERECEK

Fenerbahçe Asbaşkanı Semih Özsoy'un Ersun Yanal ile yaptığı görüşmenin ardından gözler başkan Ali Koç'a çevrildi. Yanal ile 1.5 yıllık prensip anlaşmasına varan Özsoy, konuyu bir kez daha yönetim kuruluna getirecek ve Ali Koç'un yurt dışından dönmesinin ardından sarı-lacivertli yönetim son kararını verecek.

6

DEMİRKOL: "BENCE BU İŞ OLMAYACAK"

Fenerbahçe ile Ersun Yanal'ın yaptığı görüşmeyi BeINSports Haber'de yorumlayan Mehmet Demirkol, Yanal'ın Fenerbahçe'de çalışmak için yanıp tutuştuğunu iddia etti ve "Bence bu iş olmayacak" ifadelerini kulladı. BeINSport Haber'de hafta içi 4 gün saat 11:00'de gündemi değerlendiren Demirkol'un açıklamalarından dikkat çekenleri şu şekilde derledik;

5

"YANAL, FENERBAHÇE'Yİ İSTİYOR"

Ersun Yanal neden böyle bir af konusunu (Ozan, Volkan, Dirar, Aatıf) ortaya koysun ki? Ersun Yanal, Fenerbahçe teknik direktörü olmak istiyor mu? Anladığımız kadar istiyor! Peki o zaman Ali Koç'un direkt olarak söylediği isimler yok, Volkan da gerekli şartları karşılarsa ancak döner gibi çok açık ifadeler varken, Ersun Yanal neden masaya böyle şart koysun ki? Aatıf mı kurtaracak Ersun Yanal'ı! Bana mantıklı gelmiyor, ilginç geliyor.

4

"SÖYLENENLER MANTIKLI GELMİYOR"

Ali Koç'un Ersun Yanal söylemleri değişebilir, Aziz Yıldırım'ın sözlerini hatırlasanıza! Aziz Yıldırım, ben gittikten sonra da Ersun Yanal bu kulüpte çalışamaz dedi ama Aykut Kocaman bir sene sonra çalıştı mı? Çalıştı. Bence bu iş (Ersun Yanal - Fenerbahçe) olmayacak, bana öyle geliyor. Bunu söylediğim zaman "olmasın" demek değil, bizim işimiz o değil. Olabilir de ama söylenenler bana mantıklı gelmiyor.

3

"YARIM SEZON, NEDEN OLMASIN Kİ"

Yarım sezon anlaşma konuşuluyor! Bu neden olmasın ki. Büyük takımlar, genellikle teknik adamları ile sezonluk anlaşma yapar, istediğin gibi olmazsa hemen ayrılıyorlar. Fenerbahçe ve Galatasaray, Beşiktaş 5 yıllık sözleşmeler yapsınlar ve ısrar etsinler, güzel ama olmuyor!

2

"ERSUN YANAL HEMEN GELİR"

Devam etseydi o zaman Fenerbahçe, Cocu ile. Ersun Yanal ile biz çalışmak istiyoruz dese Fenerbahçe Ersun Yanal bugün hemen gelir. Ersun Yanal, Fenerbahçe'de çalışmak için yanıp tutuşuyor. Ersun Yanal'ın şartları vardır tabii ama Yanal, çalışma şartı olarak Dirar'ı koymaz. Belki Volkan Demirel ile ilgili bir şeyler olabilir ama burada da Ersun Yanal ile ilgili bir durum yok, Ali Koç zaten Volkan konusunda kapıyı açık bıraktı.

1

İŞTE YANAL'IN FENERBAHÇE KARİYERİ

Fenerbahçe ile ilk kez, 2013-2014 sezonu öncesi, 28 Haziran 2013’te 1 yıllık sözleşme imzalayan Yanal, ilk sezonunda yaşadığı şampiyonluktan sonra, 21 Mayıs’ta 2 yıl uzattığı sözleşmesinde, 2014-2015 sezonunu göremeden görevinden ayrıldı. ecrübeli teknik adam, Süper Lig, Ziraat Türkiye Kupası, TFF Süper Kupa ve Avrupa mücadeleleri olmak üzere, sarı-lacivertli takımın başında çıktığı 40 resmi maçta 24 galibiyet yaşadı. Yanal yönetimindeki sarı-lacivertli takım 10 maçta yenildi, 6 kez de berabere kaldı. Bu resmi maçlarda rakip fileleri 79 kez havalandıran Fenerbahçe, kalesinde 43 gol gördü.