Arama Logo
SENİN İÇİN SEÇTİĞİMİZ

Levent Tüzemen: "Tükenmişliğin belirtisi!"
11
LEVENT TÜZEMEN YORUMLADI

Levent Tüzemen, Galatasaray Başkanı Burak Elmas'ın açıklamalarını değerlendirdi. Yazının tamamını Sabah Gazetesi'nde bulabilirsiniz.

10
MESAJLARINI NASIL BULDUNUZ?

Galatasaray Başkanı Burak Elmas, 1.5 saat konuştu.. Mesajlarını nasıl buldunuz? Size gelecek adına umut verdi mi?

9
"DAĞ FARE DOĞURDU"

Galatasaray Başkanı Burak Elmas'ın, yakın dostu ve ağabeyi olan Fatih Altaylı'ya içini dökeceğini, camianın sabırsızlıkla beklediği ve sosyal medyadaki bilgi kirliliklerine net cevaplar vereceğini düşündüm ama hayal kırıklığına uğradım. Dağ resmen fare doğurdu!

8
"TERİM TERCİHİNİ AÇIKLAMADI"

Başkan Elmas, net cevaplar vermedi. Altaylı, alıştığımız sıkıştırma politikasını Elmas'a hiç uygulamadı ve üstelemeden bir sonraki soruya geçti. Örneğin; Başkan Elmas, futbol aklına çok inandığını vurguladığı Fatih Terim'i neden gönderdiğini hâlâ net açıklamadı ve olayın üstünü "Başkan tercihi" olarak örttü.

7
"TORRENT KONUSU ÇELİŞKİYDİ"

Özellikle Işıtan Gün'ün, "Torrent ile Başkan Burak Elmas'ın dahilinde irtibat kurdum" ifadesine rağmen "Torrent ile bizzat ben görüştüm" demesi bir çelişkiydi.

6
"KEŞKE İSİM VERSEYDİ"

Haklı olduğu en önemli konu, hakemlerin Galatasaray'a karşı organize şeklinde fahiş hatalar yapmalarıydı. Başkan Elmas, TFF içindeki bazı güçlerin kendi yönetiminin istenmediğini vurgularken keşke isimlerini de verseydi.

5
KÜME DÜŞME SORUSU

Başkan Elmas, "Galatasaray küme düşmeyecek" dedi. Bu söz biraz tuhaf değil mi?

4
ZİHİNSEL OLARAK DİBE VURDU
Başkan Elmas'ın, "Galatasaray küme düşmeyecek" yorumu talihsizlikti. Türkiye'de en çok şampiyon olan, en çok kupa kazanan, Türkiye'ye iki Avrupa Kupası getiren ve kazanılan şampiyonlukların ve kazanılan Avrupa kupalarının yönetiminde yer alan Elmas'ın, Galatasaray'ın büyüklüğünü düşünerek küme düşme sorusuna cevap bile vermemesi gerekirdi. Başkan Elmas 7 ayda çok hata yaptı, tepkiler çığa dönüştü ve zihinsel olarak dibe vurdu.
3
"ACİLEN HAYATA GEÇİRMELİ"

Yönetim tecrübe olarak ayağa kalkacak güce ve ekonomiye sahip değil. Bence Elmas, Galatasaray'ın menfaatleri adına camianın dinamikleriyle bir araya gelmeyi düşünmeli ve içinde eski başkanların bulunacağı istişare kurulunu acilen hayata geçirmeli.

2
İBRA KONUSU REST Mİ?

Elmas, "İbra olmazsam bırakırım" dedi. Bu mesajı üyeler nasıl algılamalı? Bu bir rest mi?

1
"TÜKENMİŞLİĞİN BELİRTİSİ"
Elmas'ın, martta yapılacak mali kongreyle ilgili "İbra olmazsam bırakırım" açıklamasını teslimiyetçi olarak algıladım. Galatasaray Başkanı, en zor şartlarda kan tükürse bile kızılcık şerbeti içtiği imajını verip ayakta olduğunu göstermelidir. İbra olacağını söylese de "Olmazsam bırakırım. Galatasaraylı olarak yaşamaya devam ederim" demek, çaresizliğin ve tükenmişliğin belirtisidir.