Arama Logo

Levent Tüzemen: "Fatih Terim'in disiplinini sorgularım"
9
TÜZEMEN'DEN YORUMLAR...
Spor yazarı Levent Tüzemen, Galatasaray'ın Göztepe galibiyetini Fotomaç'taki köşesinde değerlendirdi...
8
"ALIŞKANLIK HALİNE GELDİ"
PSV maçında Muslera ile başlayan bireysel hata Galatasaray'da alışkanlık haline gelmeye başladı. Alanya maçında Ömer Bayram, Kayseri'de Emre Kılınç, Göztepe maçında Luyindama yaptıkları hatalarla Galatasaray'ın gol yemesine neden oldu.
7
"EGOİSTLİĞE DAYALI DİSİPLİNSİZLİK"
Göztepe önünde kaleci İrfan'ın kısa düşen topunu yakalayan Halil yanındaki Feghouli'ye pas verip golü attırmıyor ve kendi vuruyorsa bu durum egoistliğe dayalı bir disiplinsizliktir.
6
"DİSİPLİN ANLAYIŞINI SORGULARIM"
Geçen sezon şampiyonluğa malolan hatalar yapan Luyindama hala başına buyruk oynuyorsa ve söz dinlemiyorsa disiplinsizliktir.Eğer bu bireysel hatalar önlenemiyorsa ben Fatih Terim'in disiplin anlayışını sorgularım.
5
"BİR KULAKTAN GİRİP, DİĞERİNDEN ÇIKIYOR"
Terim'in demek ki yapmış olduğunu düşündüğüm uyarılar bazı oyuncuların bir kulaktan girip, diğerinden çıkıyor. Ayrıca Ndiaye'nin attığı gol öncesi Muslera'nın kalesini terk etmesi büyük hataydı. Çünkü Berkan rakibe yetişmişti.
4
"HAFTAYI KURTARMAK"
Galatasaray'ın geçen sezonki gücünden uzak görünen Göztepe önünde geriden gelip maçı çevirmesini abartmadan haftayı kurtarmak olarak görüyorum.
3
"TAMAMEN BİREYSELLİK"
Galatasaraylı oyuncular belki çok koşuyor ama oyuna kalite koyamıyor. Genç oyuncular hızlı hücum etmek isterken telaş yapıyor. Galatasaray'ın ortak bir ritmi yok, pas isabeti dengesiz, oyun planlaması tamamen bireyselliğe kalıyor.
2
"BİR HAYRANLIK GÖRMEDİM"
Aanholt ve Cicaldau aklını kullanarak oynuyor. Halil fizik olarak yetersiz kalıyor ve en ufak darbede düşüyor. Ben Fatih Terim'in hayranlığını belirttiği Morutan'da attığı gole rağmen hala fark yaratan bir hayranlık görmedim.
1
"DIAGNE'Yİ SİLMEMELİ"
Ayrıca Terim Diagne'yi kafasından silmemeli ve gerektiğinde Halil ile birlikte kullanmalı. Diagne'nin pas duvar olması arkadaşlarının hücuma çoğalmasını sağlıyor.