Arama Logo

İsmail Kartal: "Fenerbahçe'ye yakışanı yapın"

Fenerbahçe Teknik Direktörü İsmail Kartal, göreve taktik ve sistemden çok, oyuncularıyla iletişim kurarak başladı. Bire bir görüşmelerle futbolcularının motivasyonunu artırmaya çalışan deneyimli hoca, yoğun bir mesai harcadı.
7
FENERBAHÇE'DE ÖNCE MOTİVASYON

Fenerbahçe’de İsmail Kartal bugün Antalyaspor deplasmanında ilk maçına çıkacak. Sarı-lacivertlilerde göreve başlayalı 4 gün olan Kartal, taktik ve sistemden çok, oyuncularıyla iletişime geçerek motivasyonu artırmaya çabaladı.

6
YOĞUN MESAİ

Futbolcularla bire bir görüşmeler yaparak, özellikle özgüven kaybından doğan sorunları ortadan kaldırmak isteyen deneyimli hoca, bu konuda yoğun mesai harcadı. Bilhassa takımın önde gelen yetenekli yıldızlarıyla bir araya gelen 60 yaşındaki çalıştırıcı, özel konuşmalarla hem destek verdi hem de kendilerini toparlamalarını istedi.

5
"FENERBAHÇE'YE YAKIŞMALI"

İsmail Kartal’ın hem bire bir hem de takım konuşmalarında, “Fenerbahçe oynaması gerektiği gibi oynamalı” ve “Fenerbahçe’ye yakışan futbol ve mücadele” cümlelerini vurguladı.

4
SIK SIK TOPLANTILAR YAPTI

Kartal’ın, kaptanlar Mesut Özil ve Luiz Gustavo başta olmak üzere İrfan Can Kahveci, Mert Hakan, Ferdi, Berke, Pelkas, Serdar Dursun gibi isimlerle konuşmalar yapıldı. İsmail Kartal, İrfan Can ve Mert Hakan’a sık sık yeteneklerinin farkına varmaları gerektiğine değindi. Mevcut kadronun iyi ve yetenekli isimlerden kurulduğunu da kaydeden Fenerbahçe’nin hocası, transfersiz bile takımın mesafe kat edebileceğini aktardı. İsmail Kartal, Antalyaspor maçına kadar hem bireysel hem de takım halinde sık sık toplantılar yaptı.

3
TÜM MAÇLAR İZLENDİ

Teknik direktör İsmail Kartal, takımın bu sezonki resmi maçlarını da detaylıca izledi. Yardımcılarıyla beraber tüm karşılaşmaların üstünden geçen Kartal, zayıf noktaları tespit etti. 4’lü sistemle takımı sahaya çıkaracak olan tecrübeli çalıştırıcı, ekibiyle beraber tüm hazırlıklarını yaptı.

2
KIM-SZALAI BANKO

Takımın analizlerinde İsmail Kartal’ın Mesut Özil kadar önem verdiği diğer isimler savunmada Kim Min Jae ve Attila Szalai oldu. 4’lü sistemde Szalai-Kim tandemini kullanacak olan Kartal, bu ikilinin takımın en önemli isimleri olduğu vurgulandı. İki oyuncunun da çok değerli olduğu kaydedildi.

1
LİDER MESUT ÖZİL

Sarı-lacivertlilerde İsmail Kartal’ın ilk işlerinden biri takımın merkezine Mesut Özil’i yerleştirmek oldu. Saha içi ve saha dışında Özil’in lider olmasını isteyen Kartal, bunu da oyuncusuna aktardı. Özellikle taktik dizilişte Özil’in oyunu yönlendiren, lider oyuncu olması istendi. 4-2-3-1 sistemi burada öne çıktı. Takımın daha çok 3. bölgede oynamasını isteyen başarılı çalıştırıcı, bu nedenle Mesut Özil’in önemine değindi. (Milliyet/Senad Ok)