Arama Logo

Fatih Terim 3 sene istedi, futbolcuları kendisi aldı

Galatasaray, 22 Aralık 2017'den bu yana Fatih Terim'e emanet. PSV maçı sonrası "Neden 3 sene istediğimi G.Saraylılar daha iyi anlamıştır" çıkışında bulunan Terim, 3.5 yıldır takımın başında bulunurken, mevcut kadrodaki oyunculardan Feghouli hariç tamamı da kendi döneminde transfer edilen tecrübeli hoca eleştirilerin hedefi oldu.
5
TERİM 3 SENE İSTEDİ AMA...

Galatasaray PSV Eindhoven deplasmanında adeta dağıldı ve Şampiyonlar Ligi hedefine erken havlu attı. Hollanda temsilcisine 5-1 gibi ağır bir skorla mağlup olan sarı kırmızılıların sahadaki görüntüsü ve teknik direktör Fatih Terim’in maç sonu sözleri çok tartışıldı. 4 sezondur Galatasaray’ın başında bulunan Terim takımın PSV maçındaki performansı ile ilgili olarak "Neden 3 sene istediğimi Galatasaraylılar daha iyi anlamıştır" çıkışında bulundu. Galatasaray’da son 4 sezonda 2 şampiyonluk yaşayan mevcut kadronun da mimarlarından olan Terim’in bu sözleri camiada gündem oldu.

4
FATİH TERİM'İN TRANSFERLERİ

PSV Eindhoven’ın karşısına sakat ve rahatsızlığı bulunan futbolcuları nedeniyle birçok eksikle çıkan Galatasaray’da kadroda bulunan futbolcular Fatih Terim döneminde takıma katıldı. Hollanda ekibi karşısında altyapıdan takviye edilen gençler ve 1 futbolcu hariç tüm isimler Fatih Terim döneminde, tecrübeli teknik adamın onayı ile transfer edildi.

3
SADECE SOFIANE FEGHOULI VAR

Terim, Hollanda deplasmanında tamamı kendisinin takıma kazandırdığı Muslera, Alparslan, Aytaç, Marcao, Luyindama, Ömer, Kerem, Babel, Emre, Arda ve Sekidika’dan oluşan 11’i tercih ederken, sadece Feghouli, Tudor döneminde Aslan oldu.

2
GALATASARAY DAHA FAZLA ÖDÜYOR

PSV ile Galatasaray arasındaki ‘sistem’ açığı ortaya çıktı. Takım ve maaş bütçesi olarak Galatasaray, Hollanda ekibini ikiye katlasa da sahadaki oyun arasında uçurum oluştu.

1
PSV DAHA GENÇ VE DAHA AZ MALİYETLİ

Galatasaray’ın maaş bütçesi yaklaşık 59 milyon Euro iken, tur biletini cebine koyan PSV Eindhoven’ın takım bütçesi ise 27 milyon Euro. Ayrıca PSV son 4 sezonda 30 yaş üstü sadece 4 oyuncu transfer ederken Hollanda ekibinin Galatasaray’a karşı sahaya çıktığı maç kadrosunda iki isim 30 ve üstü yaştaydı. Bunlardan biri de hat-trick yapan Eran Zahavi idi. Cimbom’da ise önceki günkü maçta 30 yaş ve üzeri oyuncu sayısı 7 idi. (Hürriyet)