Şampiyonluk Liginin en çok tercih edilen 5 destek şampiyonu

Türkiye Şampiyonluk Liginin yeni sezonunda tank destek şampiyonları şu sıralar epey rağbet görüyor. Öyle ki tank desteklerin seçim ve yasaklama oranları da bir hayli yüksek.  

Tank desteklerin yeni sezonda bu denli öne çıkmalarının en önemli sebebi ise elbette yenilenen rünler. Örneğin tank desteklere alınan muhafız rünü, hasar alındığında otomatik olarak devreye girerek hem destek şampiyonunun kendisine hem de desteğin yanındaki nişancıya ciddi miktarda kalkan ve anlık hareket hızı artışı sağlamakta. Öte yandan, yine tank destekler için tercih edilen artçı şok rünü, normal şartlar altında pek de fazla hasara sahip olmayan tank desteklerin savaşlarda ciddi hasarlar çıkarabilmesini sağlıyor. Böylece, takaslarda uzun süre hasar tutabilme, hasar çıkartabilme ve nişancısını hasardan koruyabilme etkenleriyle tank destekler Türkiye Şampiyonluk Liginde de bir hayli ön plana çıkmış durumda. Peki, ligimizde en çok hangi destek şampiyonları, hangi sebeplerle daha çok tercih ediliyor?

5

Alistar (%35.4)

Ligimizde en çok tercih edilen beşinci destek şampiyonu, Alistar. W (Tos) +Q (Unufak Et) kombosu ile rakip şampiyonları ciddi miktarda kitle kontrol etkisi altına alabiliyor ve aynı yeteneklerle rakibinin nişancısına yaklaşmasına izin vermiyor. Ulti yeteneği Kırılmaz İrade sayesinde ise savaşlarda veya kule altı takaslarda ciddi miktarda hasarı üzerine alabilmesiyle ligimizde pek çok maçta tercih edildi. 

Sporx Anasayfasına Dön