Sporx Extra Arama Logo

Galatasaray'da satış potansiyeli olan 9 isim




10

GALATASARAY'I BEKLEYEN SENARYOLAR

UEFA ile Finansal Fair Play üzerine görüşmelerini sürdüren Galatasaray'ın önünde Avrupa'dan men cezası, Transfer sınırlaması (Sattığın kadarını al) ve transfer bütçesi gibi üç seçenek duruyor. Bir yıl daha Avrupa'dan men cezası almamak için tüm kozlarını oynayan Galatasaray'a son olarak 65 milyon euroluk denk bütçe verilmişti. UEFA'nın bu kez nasıl bir tavır alacağı büyük bir merakla beklenirken; olası transfer kısıtlaması durumunda Galatasaray'ın sezon sonunda sarılması kuvvetle muhtemel oyuncu bulunuyor. UEFA'dan gelecek olan "Sattığın oyuncu bonservisi ile transfer yap" talimatının ardından Galatasaray'da sezon sonunda yaşanacak olan olası senaryolara gelin birlikte bakalım.

9

Garry Rodrigues

Galatasaray kadrosunda satıp potansiyeli en yüksek oyuncu olan Garry için İngiliz kulüplerinin nabız yokladığı biliniyor ancak sarı-kırmızılı kulübe şu ana kadar ulaşan resmi bir teklif yok. Galatasaray başkanı Mustafa Cengiz "Garry için 30 milyon euro isterim" dese de genç yıldızın satış potansiyelinin 20 milyon euroya yakın olması bekleniyor.

8

Belhanda

Galatasaray'a 8+1 milyon euro bonservis bedeli karşılığında transfer olan ancak gösterişsiz futbolu nedeniyle sarı-kırmızılı takıma şu ana kadar beklenen katkıyı sağlayamayan Belhanda için özellikle Çin ve Katar merkezli opsiyonların olduğunu biliniyor. Galatasaray, Belhanda için 10 milyon euroya yakın bir bonservis bedeli belirledi ancak Belhanda'nın sezon sonu performansı bonservis bedelinde artık ya da eksi yönde gelişmesine yol açacak