Popovich: 'FIBA kurallarına ayrıca konsantre olmak zorunda kaldım'

Popovich: "FIBA kurallarına ayrıca konsantre olmak zorunda kaldım"

ABD Milli Takımı koçu Gregg Popovich, FIBA kuralları, bir sonraki hazırlık maçı rakibi Avustralya ve takımıyla işlerin nasıl yürüdüğü hakkında konuştu.

ABD Milli Takımı koçu Gregg Popovich, FIBA kuralları, bir sonraki hazırlık maçı rakibi Avustralya ve takımıyla işlerin nasıl yürüdüğü hakkında konuştu.

Dünya Kupası öncesi ilk "ciddi" hazırlık maçını İspanya'ya karşı kazandıktan sonra, Amerika Birleşik Devletleri ekibi, Avustralya'ya karşı yeni bir sınavla karşı karşıya.

Gregg Popovich, rakibi hakkında konuştu:

"Acımasız seviyede, fiziksel olarak dayanıklılar. Hücumlarında gerekeni yapıyorlar ve bunu gerçekten iyi yapıyorlar. Birbirlerini seven, bir süredir birlikte oynayan, tecrübeli bir ekip ve bunun devam edeceğini düşünüyorum."

"DOĞRUSU, ZORLUK HEYECAN VERİCİ"


Buna ek olarak, San Antonio Spurs koçu yeni ekibiyle işlerin nasıl yürüdüğünü de belirtti:

"Baştan başlıyoruz ve bu belirli oyuncu grubuna neyin uygun olduğunu en kısa sürede keşfetmeye çalışıyoruz. Oyunculara bakarsınız, en kısa sürede çözersiniz ve sonra da üzerinde çalışırsınız. Bir anlamda, bu hızlı bir çalışma. Ancak gerçeği söylemek gerekirse, bu zorluk heyecan verici. Çok eğlenceli, çünkü gerçekten hızlıca konsantre olmanız ve bir şeyler yapmanız gerektiğini biliyorsunuz."

"UMARIM BOCALAMAM"


Pop, ayrıca FIBA'nın NBA dışındaki standartlarına adapte olmaktan da bahsetti:

"Farklı. Konsantre olmak zorundaydım, çünkü topun durduğu süreler ve oyuncu değiştirmeler eşit değil. Topun alındığı yer de farklı. Umarım çok bocalamam."