Başantrenör
IGOR KOKOSKOV
Önceki Maç
Geçmiş maç bulunmuyor.
Gelecek Maç
Gelecek maç bulunmuyor.
Koç
IGOR KOKOSKOV

IGOR KOKOSKOV

Sırp başantrenör Igor Stefan Kokoskov, NBA'de de Utah JAzz'in asistan koçluğunu yapıyor. Öncesinde LA Clippers, Detroit Pistons, Phoenix Suns, Cleveland Cavaliers ve Orlando Magic'te asistan koçluk yapan Kokoskov, 7 yıllık başarılı Gürcistan Milli Takımı döneminin ardından 2016'da Slovenya'nın başına geldi. Kokoskov, 2004'te NBA şampiyonluğu, 2006'da NBA All-Star maçında asistan koçluk mutlulukları yaşadı.
Takımın Yıldızı
GORAN DRAGIC

GORAN DRAGIC

Slovenya'nın yıldızı, 1.91 m. boyunda ve 86 kg ağırlığındaki oyuncu. Oyun kurucu ve Şutör gard mevkilerinde oynamaktadır. Şu anda NBA takımlarından Miami Heat'te ve Slovenya Milli Basketbol Takımı'nda oynamaktadır. 2008 NBA Seçmeleri'nde 45. sıradan San Antonio Spurs tarafından seçilmiştir. Oyuncunun Arjantin'in yanı sıra İspanyol vatandaşlığı da vardır. Goran Dragic'in ayrıca Zoran Dragic adında birde basketbolcu kardeşi vardır.

Genç yıldız
LUKA DONCIC

LUKA DONCIC

Liga ACB ekiplerinden Real Madrid'de oynayan Sloven profesyonel basketbolcudur.Avrupa basketbolunun en umut verici genç yeteneklerinden biri ve kuşağının en iyi uluslararası oyuncularından biri olarak kabul ediliyor. Ayrıca 2018 NBA Draftının en olası potansiyellerinden biri olarak da değerlendirildi.
Son Maçlar

Sporx Anasayfasına Dön