Ve dev turnuva resmi olarak İstanbul'da...

İlki Kopenhag'da gerçekleştirilen ve büyük beğeni toplayan BLAST Pro Series, ikinci turnuvasını İstanbul'da düzenleyecek.

İstanbul sonunda dev bir uluslararası turnuvaya ev sahibi olacak. RFRSH Entertainment'in düzenlediği BLAST Pro Series, 2018'deki ilk turnuvasını İstanbul'da gerçekleştireceğini resmi olarak duyurdu. Geçtiğimiz yıl ilki Kopenhag, Danimarka'da düzenlenen BLAST Pro Series; aralarında SK Gaming, FaZe Clan ve G2 Esports gibi dev takımların bulunduğu katılımcılara toplamda 250.000$ ödül dağıtmıştı.

BLAST Pro Series İstanbul, şehrin ev sahipliği yapacağı ilk büyük uluslararası turnuva olacak. Turnuvanın Kopenhag ayağında 12.000 kişi yerinden, 2.5 milyon tekil kullanıcı ise Twitch üzerinden heyecana ortak olmuştu. Turnuva tarihi, turnuvanın ödül havuzu ve nerede gerçekleşeceği henüz duyurulmadı fakat Engin "MAJ3R" Küpeli'nin resmi açıklamayla paylaşılan yorumlarına göre temsilcimiz Space Soldiers'ın turnuvaya katılacak.

RFRSH Entertainment tarafından paylaşılan duyuruda MAJ3R, "BLAST Pro Series İstanbul'a davet aldığımızda çok motive olduk. Dünya çapındaki takımlarla oynayamaya ve Türkiye'ye en üst düzey Counter-Strike izletmeye sabırsızlanıyoruz." şeklinde yorumlarda bulundu. BLAST Pro Series idari yapımcısı Jordi Roig ise "İstanbul'u BLAST Pro Series'e kattığımız için çok heyecanlıyız. Türkiye, hızla gelişen espor ülkelerinden bir tanesi ve Türk takımları istikrarlı bir şekilde gelişme gösteriyor. BLAST Pro Series İstanbul'un rekorları alt üst edecek bir turnuva olacağından şüphemiz yok." ifadeleriyle duyduğu heyecanı aktardı. 

Ayrıca turnuvanın resmi Twitter hesabından "İstanbul, geliyoruz" mesajı MAJ3R'li bir videoyla paylaşıldı.BLAST Pro Series Kopenhag'ı finalde Astralis'i 2-1 ile geçen SK Gaming kazanmıştı.

Etkinlik hakkında duyum olarak söyleyeceğimiz bir diğer bilgi ise turnuvanın Ülker Sports Arena'da yapılacak olması. Blast Pro yetkililerinden Nicolas Estrup, geçtiğimiz ay İstanbul'a yapmış olduğu ziyarette Türk Telekom Arena, Vodafone Arena ve Ülker Sports Arena'ya ziyarette bulundu. Kesin olmayan bilgilere göre organizasyon, mekan için Ülker Sports Arena ile anlaştı.

Son olarak da, Nicolas Estrup'ın major dönemi attığı twitleri baz alarak turnuvanın bir diğer katılımcısının ELEAGUE Boston Major şampiyonu Cloud 9 olacağını söyleyebiliriz. Dünya'nın en iyi takımları ile birlikte Space Soldiers ve Tarık aynı anda İstanbul'da olacak. Bu etkinlik kesinlikle kaçmaz.  


Turnuvayla ilgili detaylardan haberdar olmak için bizi takip etmeye devam edin.

Yazar: Ali "Maxxie" Or - @MaxxieCSGO


Sporx Anasayfasına Dön