TSM ikinci Türk'ü kadrosuna kattı: Iroh

Kuzey Amerika'nın önde gelen espor takımlarından TSM, Digital Athletics'in başarılı oyuncusu Iroh'u kadrosuna dahil ettiğini açıkladı. Böylelikle yurt dışına bonservis bedeli ödenerek transfer olan ilk Türk oyuncu Iroh oldu.

Daha önce Broken Blade'i kadrosuna katan ve Türk espor kitlesini tarafına çekmeyi başaran TSM, bir başka Türk oyuncuyu daha kadrosuna kattı. Resmi websitesi üzerinden açıklama yapan ekip, Digital Athletics'in başarılı PUBG oyuncusu Ömer "Iroh" Develi'yi kadrosuna kattığını duyurdu.

Yaklaşık 4 ay önce Digital Athletics bünyesine katılan Iroh, PUBG Avrupa Ligi'nde gösterdiği etkili performansla dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştı. Hem takım hem de bireysel oyunda kendini öne çıkarmayı başaran yıldız oyuncu, Türkiye Milli Takımı'yla birlikte PUBG Nations Cup'ta da boy göstermişti.

PUBG kadrosunda değişiklik yapmayı düşünen TSM ise hakkını Iroh'tan yana kullandı. Transferi takımın resmi websitesi üzerinden duyuran ekip, Iroh ve Didz'in artık TSM çatısı altında mücadele edeceğini açıkladı.

Ayrıca TSM'in Iroh'u transfer etmesinin ardından Türk espor tarihinde bir ilk yaşandı. TSM'in yıldız oyuncuyu bonservis bedeli ödeyerek kadrosuna katmasıyla birlikte Iroh, yurt dışına bonservis bedeli ödenerek transfer olan ilk Türk esporcu oldu. 

Iroh'un takıma katılmasıyla birlikte TSM kadrosu şu şekli aldı:

  • Iroh
  • rawryy
  • mykLe
  • GustavQQ
  • Didz (koç)

Sporx Anasayfasına Dön