Taktik Savaşları'na gelecek yeni şampiyon belli oldu: Kai'Sa!

League of Legends'in stratejik oyun modu Taktik Savaşları'na gelecek yeni şampiyonun Kai'Sa olduğu açıklandı. Ayrıca Kai'Sa'nın Açık Beta'da oynanabilir durumda olduğu ve 9.19 yamasıyla birlikte ana sunucularda aktif duruma getirileceği duyuruldu.

Riot Games, League of Legends'in resmi forum platformunda paylaştığı gönderi ile Taktik Savaşları'na gelecek yeni şampiyonun Kai'Sa olduğunu duyurdu. 5 Altın değerine sahip olan şampiyonun şu an itibarıyla Açık Beta'da oynanabilr durumda olduğu belirtilirken, şampiyonun 9.19 yamasıyla birlikte ana sunucularda aktif duruma getirileceği açıklandı.

Kai'Sa'nın özellikleri neler?

Sınıf: Kolcu ve Suikastçı
Köken: Hiçlik Yaratığı
Yetenek: Kai'Sa en uzaktaki rakibin yanından geçerek kalkan kazanır ve saldırı hızı birkaç saniyeliğine büyük ölçüde artar.
Bedel: 5 Altın

Taktik Savaşları'na gelecek bir sonraki şampiyon Hiçlik'in Kızı, Kai'Sa. 5. aşama olan ve 5 Altın karşılığında alınabilen Kai'Sa; Hiçlik yaratığı, suikastçı ve kolcu olduğu için epey ilginç dizilim seçenekleri sunuyor! Kendisi, daha özgün dizilimlere yol açacak üç özellikli bir şampiyon. Kolcu ve dövüşçülerden oluşan bir dizilimde oyun sonu taşıyıcısı veya 9 suikastçıdan oluşan bir takım peşindeyseniz daha güvenli bir suikastçı seçeneği olabilir. Yani pek çok fırsat sunuyor.

Kai'Sa'nın taban SG miktarı daha düşük ama oyundaki en yüksek taban saldırı hızına sahip şampiyon. Birden fazla Guinsoo'nun Hiddeti vermek veya ilerleyen safhalarda Statikk Hançer'i olabildiğince hızlı tetiklemek için birebir. Ayrıca ultisi sayesinde haritada hızlı bir şekilde yer değiştirebiliyor ve tehlikeli durumlardan kaçabiliyor. Kolcular artık bir köşeye sıkışmak zorunda değil!

Ayrıca Kai'Sa'yla birlikte Hiçlik yaratığı özelliğinde bir değişikliğe gidiyoruz. Gerçek hasarın güçlü savunmalarla başa çıkabilmesini seviyoruz ama bu özelliğe erken safhalarda 3 düşük bedelli birimle kolayca ulaşılabiliyor. Bu yüzden de Hiçlik yaratığının seçkinler gibi çalışmasını sağlıyoruz.

(2): Hiçlik yaratığı birimlerinizden biri gerçek hasar verir.
(4): Tüm Hiçlik yaratığı birimleriniz gerçek hasar verir.

Bu sayede Hiçlik yaratığı erken safhalarda eskisi kadar baskın değil ama ileri safhalarda hâlâ geçerli bir seçenek. Kai'Sa 9.19'da oyunda, 12 Eylül itibarıyla ise Açık Beta'da.

Kaynak: Riot Games

Sporx Anasayfasına Dön