Steam'de yeni bir ücretsiz oyun daha

Steam, normalde 18 TL karşılığında satın alınabilen Scrap Garden isimli bir oyunu kısa süreliğine ücretsiz yaptı. Egidijus Bachur'un geliştirdiği platform bulmaca oyunu, oyuncularına keyifli saatler vaat-ediyor.

Valve'ın sahip olduğu çevrimiçi oyun platformu Steam, zaman zaman oyuncuların ilgisini çekebilmek için ücretsiz oyun kampanyaları düzenliyor. Kampanyalarına bir yenisini daha ekleyen platform, bu kez normalde 18,50 TL'ye satılan "Scrap Garden" isimli platform bulmaca oyununu ücretsiz yaptı. Steam'in yeni ücretsiz oyun kampanyası, 27 Eylül Pazar saat 20.00'ye kadar geçerli.

2016 yılında piyasaya sürülen Scrap Garden, yukarıda da söylediğimiz gibi platform bulmaca oyunu olarak karşımıza çıkıyor. Egidijus Bachur ve Alexey Davydov tarafından geliştirilen oyunun Steam incelemeleri çoğunlukla olumlu. Steam'in yeni kampanyasıyla birlikte dileyen oyunseverler, bu oyuna kalıcı bir şekilde ücretsiz olarak sahip olma imkanını yakalamış durumdalar.

Oyunda tıpkı Disney'in Wall-E filminde olduğu gibi Cany ismindeki yalnız bir robota hayat veriyoruz. Cany isimli bu yalnız robot, kıyamet sonrası bir dünyada kapatılmış ve bozulmuş diğer robotları bulmak için uyanıyor. Oyun boyunca da şehre ne oldu, Neden bütün robotlar durdu, Cany haricinde kurtulan başka birileri var mı gibi soruların cevaplarını bulmaya çalışıyoruz.

6 Mayıs 2016'da PC platformu için çıkış yapan Scrap Garden, özellikle ücretsiz olduğunu da düşünürsek bulmaca oyunu sevenlerin kesinlikle şans vermesi gereken bir yapım. Oyun, özellikle sevimli grafikleri ve çizimleriyle de oyuncuların dikkatini çekebilecek bir potansiyele sahip.

Magrunner: Dark Pulse'a ücretsiz olarak sahip olmanız için yapmanız gerekenler:

Steam hesabınıza giriş yapın.
Buradan Scrap Garden'ın listeleme sayfasına ulaşın.
'Hesaba Ekle' butonuna tıklayın.
Steam kütüphanenizden Scrap Garden'ı indirin.

Scrap Garden sistem gereksinimleri

Windows minimum:

İşletim sistemi: Windows XP ve üstü
İşlemci: Intel Core 2 Duo E4500 2,2 GHz ya da AMD Athlon 64 X2 5600+ 2,8 GHz
RAM: 2 GB
Ekran kartı: ATI Radeon HD 2400 ya da NVIDIA GeForce 7600+
DirectX: Sürüm 9.0c
Depolama: 2 GB

MacOS X minimum:

İşletim sistemi: macOS X 10.7 ya da üstü
İşlemci: 1,7 GHz Intel Core i5
RAM: 2 GB
Ekran kartı: NVIDIA GeForce 8600M ATI Radeon 2400 ya da üstü
Depolama: 2 GB

SteamOS + Linux minimum

İşletim sistemi: Ubuntu 10.10 ya da üstü + SteamOS
İşlemci: 2,2 GHz
RAM: 2 GB
Ekran kartı: ATI Radeon HD 2400 ya da NVIDIA GeForce 7600 ve üstü
Depolama: 2 GB

Kaynak: webtekno


Sporx Anasayfasına Dön