Steam Yaz İndirimleri (2018) ne zaman başlayacak? Steam'de hangi oyunlar indirime girecek?

2018 yılında Steam Yaz İndirimleri (2018) ne zaman başlayacak? Oyun severlerin heyecanla beklediği Steam indirimleri ile detaylar haberde...

Steam'da yaz indirimleriyle ilgili pek çok bilgiler paylaşılıyor. Aslında yaşanan önemli bir gelişmeyle beraber Steam Yaz İndirimleri konusunda detaylı bilgiler paylaşıldı. Yazımızın devamında bu bilgilerle ilgili sizlere detaylı aktarımlar yaparken hangi seçeneklerin mutlaka tercih edimesi gerektiğiyle ilgili de paylaşımlarımızı sunuyor olacağız. Yüzde 80 oranına kadar sunulan indirimler sayesinde oyun severlerin çok daha güzel bir yaz ayı geçireceğini söylemek doğru olacaktır. 
 
Aslında bu şekilde büyük indirimlerin ne zaman sunulacağı, Valve firması tarafından resmi bir şekilde oyuncularla paylaşılmamaktadır. Sadece resmi bir Twitter adresi üzerinden oyunlar hakkındaki gelişmeler ve indirimler kullanıcılara sunuluyor. Bununla beraber Steam Yaz İndirimleri 21 Haziran tarihinde başlayacak fakat bitiş tarihi henüz kesinleşmiş değil. Geçen yıla baktığımızda ilk indirim 22 Haziran'da başlamış ve 5 Temmuz tarihinde sona ermişti. 13 günlük bu süre örnek olarak alındığında bu seneki indirimlerin 4 Temmuz tarihinde sona erebileceği düşünülüyor. 

 
Sürekli yüksek fiyatlardan şik,yetçi olan oyun seveler artık bu indirimle beraber doyasıya oyun oynamanın keyfini çıkarabilecek. Ayrıca bütçesini bu oyunlara göre belirleyen çok sayıda oyuncunun olduğunu da söylemek de yarar var. Oyunların belirli dönemlerde indirime girmesi zaten bekleniyor fakat bu indirimlerin hangi tarihlerde başlayacağına dair genel bir açıklama yapılmıyor. Bazen internete sızan haberlerde öğrenebileceğiniz bu durumları bazen de aktardığımız üzere bir twitter hesabından görebiliyorsunuz. Valve bu konuda düzenli bir şekilde indirim yaptığı için hem yaz hem de kış aylarına özel iki farklı dönemde oyuncuları mutlu etmeyi sürdürüyor. 
 
Oyunlar Artık Telefonda 
 
Valve firması Steam Yaz İndirimleri açıklamasının ardından ayrıca iki farklı uygulamayı da açıkladı. Daha önce Steam Link olarak karşımıza çıkan bir cihazla beraber bilgisayardaki güç kaynağını kullanarak bu oyunları TV'lere aktarabilmenizi ve daha sonra bu şekilde oynayabilmenizi sağlamaktaydı. Aynı teknolojilerin tercih edilmesiyle beraber mobil platformlarda da artık oyunları oynayabileceksiniz. Android ve İOS işletim sistemli cihazlarda artık steam oyunları oynanabilecek. 
 
Elbette her uygulamada olduğu gibi bu seçenekte de mutlaka bir bilgisayara sahip olmanız gerekiyor. Ayrıca güçlü bir WİFİ ağının olması gerektiğini de unutmayın. En az 5 GHz destekli olan bir internet uygulaması kullanarak bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Firmanın açıkladığı bir diğer uygulamaya baktığımızda, Türkiye'de çokça tercih edilemeyecek bir video uygulamasından bahsedebiliriz. Aslında bu durumla ilgili henüz yorum yapmak yanlış olacaktır. Steam Video uygulamasıyla beraber Steam'da bulunan TV programları ve filmler artık rahatlıkla izlenebilecek. Steam Yaz İndirimleri sürprizinden sonra bu iki uygulamanın merak konusu olduğunu söyleyebiliriz. 
 
İndirimdeki Oyunlar Hangileri?
 
Geçtiğimiz yıl Steam indirimdeki oyunlara baktığımızda şu oyunları sıralamak mümkün oluyordu;
 
  • NBA 2K17
  • Football Manager 2017
  • CS GO
  • Arma 3
  • Mafia 3
  • Euro Truck Simulator 2
  • Ark
  • This War Of Mine
 
Bu oyunların Steam Yaz İndirimleri içeriğinde olup olmadığı hakkında henüz netleşmiş olan bir bilgi bulunmuyor. İşte bu yüzden Valve'den gelecek yeni açıklamanın beklendiğini söyleyebiliriz. Oyuncular her yıl bu şekilde bir beklenti içerisine doğal olarak girebilmektedir. Steam oyunlarının bazen ciddi fiyatlarla satışa sunulduğunu zaten söyleyebiliriz. Bu durumdan memnun olmayan oyuncular, sürekli bir araştırma içerisinde hangi aylarda açıklama yapılacağını beklemektedir. Unutmayın, Steam'da yaz indirimleri 21 Haziran'da başlamış olacak. Net bitiş tarihi hakkında herhangi bir açıklama yok. Geçen yıl ki örneğe baktığımızda 13 günlük bir süre sizi bekliyor. Sahip olacağınız oyuna daha uygun fiyatla erişebilir ve sorunsuz bir şekilde oynamaya başlayabilirsiniz. 


Sporx Anasayfasına Dön