StarLadder Major 2019'da şampiyon Astralis!

Dünyanın en iyi takımlarının mücadele ettiği StarLadder Major 2019'da heyecan 8 Eylül'de oynanan final karşılaşmasıyla birlikte sona erdi. Finalde rakibi AVANGAR'ı 2-0 mağlup eden Astralis, şampiyon oldu ve 500 bin doları kasasına ekledi.

Almanya'nın başkenti Berlin'de düzenlenen StarLadder Major 2019'da heyecan Astralis ile AVANGAR arasında oynanan final karşılaşmasıyla birlikte sona erdi.

BO3 formatında oynanan karşılaşmanın ilk haritası Astralis seçimiyle Inferno oldu. Karşılaşmaya tecrübeli isimlerin öncülüğünde etkili başlayan Astralis, maç boyu üstünlüğünü korudu ve sahadan 16-6 galip ayrılarak seride 1-0 öne geçti. Serinin ikinci haritası ise AVANGAR seçimiyle Dust2 oldu. İlk maçtaki büyüleyici performansını ikinci maça da taşıyan Astralis, rakibini 16-5 mağlup etti ve seriyi 2-0'a getirerek şampiyonluğunu ilan etti.

Üst üste üçüncü kez, toplamda ise dördüncü Major turnuvasında kupa kaldıran Astralis, şampiyonluk ödülü olan 500 bin doların da sahibi oldu.

MVP device!

Serinin en değerli oyuncusu Astralis'in yıldız AWPER oyuncusu device seçildi. Karşılaşmayı 42/21 KD ve 1.71 rating oranıyla tamamlayan Danimarkalı yıldız, takımının galibiyetinde önemli rol oynadı.

Görsel: HLTV.org

Sporx Anasayfasına Dön