SpaceS Major İlk Turunu Geçer mi?

Ülkemizi ilk kez bir Major'de, ELEAGUE Major 2018'de temsil edecek olan Space Soldiers'ın ilk turdaki rakibi Sprout'u ve maçı inceleyelim.


Alman ekibine baktığımızda daha önceden Seed ismiyle büyük bir çıkış yakalayan fakat sonra değişen bir takım olarak karşımıza çıkmakta. Denis "denis" Howell, Timo "Spiidi" Richter gibi mousesports'da çeşitli başarılar yaşamış tecrübeli oyunculara sahip bir ekip görünümü veriyor. 1 üyesi Finlandiya, 1 üyesi de Polonya'lı olan takımın, Sprout organizasyonu altında ilk LAN maçı Space Soldiers'a karşı olacak.Oyuncu bazında daha önce Penta'da oynayan zehN'in agresif ve zeki bir oyun yapısına sahip olduğunu görüyoruz. kRYSTAL de takımın saymadığımız üyeleriyle birlikte PENTA'yla Major görmüş, Global Offensive'in yetenekli AWP oyuncularından biri.
Öte yandan Sprout takımı henüz tam olarak takım olmayı başaramamış durumda. Yeni organizasyonlarına uyum sağlamaya çalışıyorlar. Yeni isimleriyle yaptıkları 7 maçta istikrarsız bir grafik çizmekle birlikte özellikle Cobblestone ve Inferno haritalarında daha başarılı olduklarını görüyoruz. Fakat bu haritalarda Space Soldiers'ın da gayet iyi oynadığını söylemekte fayda var. Sprout'un bu maçlarını çok da büyük kulüplere karşı oynamadığını da belirtelim.

Türk cephesine baktığımızdaysa 1 aydan fazla süren bir tatilin ardından ESEA 26. Sezon MDL Global Challenge'da 2. olarak adeta Major için bilek ısıtan bir Space Soldiers görüyoruz. Bu turnuvada her ne kadar 2. olmuş olsa da Space Soldiers, sergilediği oyun yüzünden taraftarlarından tepki gördü ve Major için çalışılmadığı yönünde iddialar sosyal medyada ortaya atıldı. Özellikle de NaVi'ye 2-1 kaybederek ESL Pro League 7. Sezon şansını Lower Bracket'a düşürdüğü zaman tepkiler artarak devam etti. Bazı oyuncular antrenman yapmamakla suçlandı. Ancak zaten o dönemde oyuncular tatildeydiler. Ayrıca şunu da belirtmekte fayda var ki SpaceS taktik saklamayı seven bir kulüptür. Maj3r heralde kafasındaki planları Major rakipleri kendilerini çılgınlar gibi seyrederken ESEA 26. Sezon'da bir bir uygulayacak değildi.Space Soldiers için muhakkak ki bu tatil dönemi verimli geçmiş, herkes kariyerindeki ilk Major tecrübesi için motive olmuştur. Ayrıca içlerinde Major sahnesinde (takım olarak) taraftarları selamlayan ilk 5 Türk'den biri olacakları için, ayrı bir heyecan ve kıvanç da vardır diye tahmin ediyorum. Sprout ekibi oyuncularının daha önce Major tecrübeleri mevcut fakat Space Soldiers onların alışma sürecinde olmalarını iyi kullanacaktır. Bu kuranın çekilebilecek en iyi kura olmadığı açık fakat kötü de değildir. Space Soldiers için Majore galibiyetle başlamak çok zor değil...

Sporx Anasayfasına Dön