Sanal dünyada yarış heyecanı başlıyor

Türkiye'nin en iyi elektronik sporcularının yarışacağı GP1 Türkiye Şampiyonası bu gece yapılacak ilk yarış ile start alıyor.

20 Türk pilotun mücadele edeceği şampiyona online olarak düzenlenecek. 12 yarıştan oluşan şampiyonanın ilk yarışı Avustralya GP, Albert Park pistinde gerçekleştirilecek.

Playstation4 paltformunda ve F1 2017 oyunu üzerinden gerçekleştirilecek şampiyona müthiş mücadelelere sahne olacak. Turnuvaya katılan pilotlar arasında ülkemizi dünya çapında F1 Esports Serisi'nde temsil eden Cem Bölükbaşı da bulunuyor. Bölükbaşı 2 hafta önce Abu Dhabi'de gerçekleştirilen dünya finalini 5. sırada tamamlamayı başarmıştı. Ayrıca Cem, Formula 1'in önemli isimlerinden Fernando Alonso'nun ortak olduğu Espor takımının pilotu oldu.

Pilot kadrosunda 2015 ve 2016 Türkiye Şampiyonları Cem Korkmaz ve Erdem Akyol'da bulunuyor. Ayrıca ülkemizi yurt dışında Porsche Carrera Cup'ta temsil eden ve ilerisi için daha büyük serilerde göreceğimiz TOSFED sporcusu Ayhancan Güven de şampiyonada mücadele edecek isimlerden birisi.

Oyun dünyasının tanınmış youtuberlarından Atakan Tarkan ve Yabancı Oyuncu kanalının sahibi Azat Egemov da turnuvaya katılacak isimler arasında.

Yarış simülasyonları anlamında Türkiye'deki en ciddi etkinlik olan GP1 Türkiye Şampiyonası aynı zamanda canlı olarak izlenebilecek. Sporx olarak bu etkinliği facebook sayfamızdan canlı olarak takip edebilirsiniz. Motorsport.com'dan Cihangir Perperik'in sunumuyla GP1 Türkiye Şampiyonası 4 Aralık Pazartesi saat 22:00'da başlayacak.

Yarışı 22:00'de Sporx'in Facebook hesabından da canlı olarak izleyebilirsiniz.

Twitter hashtag: #gp1Avustralya
Sporx Anasayfasına Dön