RUBINO'nun kariyerinde yeni sayfa

Ruben "RUBINO" Villarroel, Heroic'e transfer oldu. Danimarkalı ekip Patrick "es3tag" Hansen'i yedeğe çekti.


Danimarkalı oyuncu es3tag cs_summit 2'de takımın kötü performansı içinde 0.98 rating değeriyle öne çıkan isimlerden biri olmuştu. Fakat turnuvada galibiyet alamayan takım içinde bu performansı onu hedef tahtası olmaktan alıkoyamadı. Koç Luis "peacemaker" Tadeu'in "başka yeteneklere ihtiyacımız var" sözleri bunu doğrular nitelikteydi.

Koçun transfer açıklamasından satır başları şu şekilde: "Heroic'i daha güçlü hale getirip en iyi takımlar içine sokmak için çalıştığımız bir sürecin içindeyiz. Şu anda da çok kaliteli ve yetenekli oyunculara sahibiz fakat sonraki adımlar için daha kalitelilerine ihtiyacımız var. Bu süreç kapsamında RUBINO'nun takıma çok şey getireceğini hissediyorum. Aynı zamanda Patrick (es3tag) gibi çalışkan, yetenekli ve harika bir insanı yedeğe çektiğimiz için üzgünüm. Yeteneği onu daha iyi yerlere taşıyacaktır..."


Hltv dünya sıralamasında 12. sırada bulunan Heroic'in "sonraki adımlar" kavramını kullanması, zirveyi hedeflediklerini gösteriyor. RUBINO'nun takım internet sitesine yaptığı açıklamanın özeti de şu şekilde: "Astralis'de kısa süre görev aldım. Danimarka'da tesislerin ve oyunculara verilen önemin ne derece büyük olduğuna dair de bilgim var. Ayrıca Heroic'i ve takımdaki oyuncuların kalitesini biliyordum. Dolayısıyla teklif geldiğinde karar vermek çok zor olmadı. Takım en iyiler arasına girmek adına şu anda büyük adımlar içerisinde. Ben de bu gelişime katkı sağlamak için çok çalışacağım..."

Bu transferin resmi olarak gerçekleşmesinin ardından EPL'de ilk maçına Space Soldiers karşısında çıkan Heroic, seriden 2-0'lıkmağlubiyetle ayrıldı. RUBINO'nun resmi olarak takıma alınmasının ne derece faydalı olacağını zaman gösterecek.

Yazan: Mert "Xaqrons" Ünal - @sporXaqrons

Sporx Anasayfasına Dön