Riot Games, Big Ten Ortaklığı ile $500.000 Burs Dağitacak

Çarşamba günü BTN'in yayınladığı rapora göre Riot Games, NCAA Division 1 Üniversite ağı olan Big Ten ile olan ortaklığını 2019 yılına kadar uzatacağını bildirdi.


Anlaşmanın bir parçası olarak Riot, 500.000 $'lık burs imkanını 14 Big Ten okulu arasında paylaştıracak.

BTN Pazarlama Müdürü Erin Harvego, "Son iki yıldır üzerinde çalıştığımız, katılım sağladığımız ve her açıdan algılamayı istediğimiz Esport dalında artık heyecanlı bir adım atabileceğimiz bir noktadayız" dedi. "2016 Nisan'ındaki ilk testimize kadar Riot Games müthiş bir ortak olmuş ve BTN Üniversite Esport dalının oluşumunda lider olarak ortaya çıkmasına yardımcı olmuştur."

Ortaklık Nisan 2016'da League of Legends'ın atılımı ile başladı ve geçen yıl 14 Big Ten okulunun on ikisini içerecek şekilde genişletildi. Komite, şubat ayında gerçekleşen Penn State kulübünün katılım talebinin reddinin ardından Big Ten ligden ayrılmak zorunda kaldı, ancak lig aksama yaşamadan başarıyla tamamlandı.

Geçen ay Riot, turnuva operatörünün değiştirilmesi de dahil olmak üzere üniversite sisteminin revizyonunu ilan etti. O günlerde Big Ten liginin devam edip etmeyeceği söz konusuydu ancak artık biliyoruz ki BTN lig şampiyonu ve ikincisi League of Legends College Championship'de oynama fırsatı yakalayacak.

Yaklaşık 300 katılımcı okulu ile Riot Games üniversite sistemi, oyuncu tutma ve geliştirme adına önemli başarılara imza attı. Riot, sürekli gelişmekte olan oyun çağında yaptığı bu atılımlar ile sağlamlaştırdığı alt yapısına güveniyor. Mevcut üniversite bağlantılarına yeni burs sağlamayı ve olduğu konumu genişletmeyi, güçlendirmeyi planlayan Riot oyun dünyasında emin adımlarla ilerlemeye devam ediyor.


Sporx Anasayfasına Dön