PES ile anlaşan Juventus'un FIFA'daki ismi belli oldu!

Konami ile EA Sports arasında yıllardır devam eden takım lisans kavgası 2020 yılı için tekrardan alevlendi. Geçtiğimiz yıllara oranla pasif durumda olan PES, bu yıl atağa kalktı. Önce Manchester United ile anlaşan Konami, 16 Temmuz'da İtalyan devi Juventus'la anlaşarak rakibine bir nevi çalım attı. Juventus'u Konami'ye kaptıran EA Sports, takımın FIFA 20'deki ismini kısa bir sürenin ardından açıkladı.

Daha önce Manchester United ve Bayern Münih ile işbirliği anlaşması imzalandığını açıklayan Konami, geçtiğimiz saatlerde Juventus'la da anlaştığını duyurdu. Peki bu anlaşma diğer futbol oyunlarını ne kadar etkiliyor?

İtalyan devi Juventus'la anlaşma imzalayan Konami, bu anlaşmayla birlikte takımın isim hakkını almış oldu. Dolayısıyla FIFA ya da başka bir futbol oyunu Juventus'un ismini ve stadyumunu, kısaca kulübe bağlı herhangi bir şeyi oyununda kullanamayacak. Ancak sözleşme şartlarının sadece takımı kapsadığını belirtmekte fayda var. Yani Cristiano Ronaldo'yu FIFA 20'de görebileceğiz.

Yıllardır süre gelen FIFA hükumdarlığını bir nebze de olsa yıkmayı başaran PES, Juventus hamlesiyle birlikte henüz yıkılmadığını ortaya koymuş oldu. Özellikle son yıllarda kullanıcı sayısı olarak rakibinin bir hayli gerisinde kalan oyunun 2020 yılında iyi bir satış rakamı yakalaması bekleniyor.

Juventus'un yeni ismi Piemonte Calcio!

İşin FIFA tarafına biraz göz atacak olursak, Juventus'un PES ile anlaşmasıyla birlikte takımın FIFA 20'de hangi isimle yer alacağı akıllara gelen ilk soru oldu. Konuyla ilgili hızlıca açıklama yapan EA Sports, Juventus'un Piemonte Calcio ismiyle FIFA 20'de yer alacağını duyurdu. Ayrıca oyuncuların isminin, görünüşünün ve FIFA 20 Ultimate Team'deki kimyalarının bozulmayacağı özellikle vurgulandı.

Yıllardır Man. Red ve London FC gibi takımlar kurmak zorunda kalan PES, uzun bir aranın ardından en büyük rakibine ufak da olsa çalım atmayı başardı. PES'in her ne kadar FIFA'nın bir hayli gerisinde olsa da henüz havlu atmadığını göstermesi PES severler için oldukça olumlu bir işaret diyebiliriz. Bakalım ilerleyen günlerde başka hangi hamleler göreceğiz?


Sporx Anasayfasına Dön