Overwatch Contenders 2019'da değişiyor!

İnsanlar endişeli

Overwatch'ın Path to Pro programı dahilinde yer alan, Overwatch League'den önceki kademe, Contenders, yeni sezonda birçok değişiklikle karşı karşıya kalacak.


  • Yüksek sıralamada yer alan takımlar daha fazla para alacak.

  • Kuzey Amerika, Kuzey Amerika Doğu ve Kuzey Amerika Batı olmak üzere ikiye bölünecek. Böylece toplamda 8 bölgede Contenders oynanacak.

  • Contenders'taki takım sayısı 12'den 8'e düşürülecek. Blizzard bunun rekabet seviyesini artıracağına inanıyor.

  • Şuan Overwatch Contenders'ta yer almayan Overwatch League Akademi takımlarına Overwtach Contenders 2019 Sezon 1'de bir slot önerilecek. Sezon 2 ile beraber Akademi takımları da normal takımlar gibi düşme-yükselme uygulamasına tabi tutulacak.

  • Bu teklifi kabul edecek olan Akademi takımı sayısına bağlı olarak, Contenders 2018 Sezon 3'te iyi performans sergilemiş olan takımlar doğrudan Contenders 2019 Sezon 1'e davet edilecek. Kaç takımın davet edileceği bölgeye göre değişecek. Davet edilmeyen takımlar eskisi gibi Open Division ve Trials yoluyla Contenders'a gelebilecek.

  • Contenders 2019'da 3 yerine 2 sezon olacak. Sezonlar daha uzun olacak. Hem OWL'de hem de Contenders'ta oynayan oyuncular buna devam edebilecek.


Şimdilik yenilikler bunlar. İnsanların endişelendiği kısımlar ise davetler ve Akademi takımları yönünde. Özellikle Sezon 1'de Akademi takımlarının doğrudan davet alacak olmaları önceki sezonlarda iyi performans sergilemiş olan oyuncuları ve takımları endişelendiriyor. Ayrıca yeni sezonda LAN maçlarının kaldırılacağı söylentisi de ortalıkta dolanıyor.

Yazan: Cafer Eren Öztürk - @CaferErenOzturk


Sporx Anasayfasına Dön