Manchester City, FaZe Clan ile iş birliği anlaşması imzaladı!

İngiltere Premier Lig takımlarından Manchester City, esporun öncü takımlarından FaZe Clan ile iş birliği anlaşması imzaladıklarını açıkladı.

İngiltere Premier Lig'in güçlü ekiplerinden Manchester City, Kuzey Amerika merkezli espor takımı FaZe Clan ile iş birliği anlaşması imzaladıklarını açıkladı.

Manchester City'nin resmi websitesi üzerinden paylaşılan bilgilere göre yapılan bu anlaşma hem futbol hem de espor kitletisini bir araya getirmeyi planlıyor. Her iki kulübün oyuncularının bir araya gelerek dünyanın farklı noktlarında çeşitli etkinlerin düzenleceğini belirtilirken, iki kulübün FIFA kadrolarının birleşeceği açıklandı.

Konuyla ilgili açıklama yapan FaZe Clan CEO'su Lee Trink şu sözleri söyledi: "Manchester City ile olan bu iş birliği, genel taraftar kitlemizin saha dışındaki kültürlere katılması için güçlü bir fırsat yaratıyor. FaZe Clan, hayranlarımızı anlamlı, akılda kalıcı ve şaşırtıcı deneyimlerle birleştirerek oyunun ve esporun sınırlarını zorlamaya devam edecek."

Diğer taraftan City Football Group pazarlama direktörü Nuria Tarre şunları söyledi: "Espor, dünyanın en hızlı büyüyen seyirci sporu. FaZe Clan ile yapılan bu işbirliği, Manchester City'nin espor hikayesinde heyecan verici bir bölümünün başlayacağını işaret ediyor. Hayranlarımıza kulüp ile bağlantı kurmanın yeni ve etkileyici yollarını sunmak için FaZe Clan ile çalışmayı dört gözle bekliyoruz."

Esporun profesyonel tarafının yanı sıra amatör oyunculara da fırsat tanıyan Manchester City, geçtiğimiz yıl dünyanın dört bir yanından 10.000+ oyuncunun katılımıyla Man City Esports Cup turnuvası düzenlemişti.

Sporx Anasayfasına Dön