Levo, Twitch'ten neden yasaklandığını açıkladı!

Geçtiğimiz hafta Twitch platformundan kalıcı olarak yasaklanan Levent "Levo" Balım, neden yasaklandığını açıkladı. Ünlü yayıncı, Twitch'te eşine hakarette bulunan bir kullanıcıya "seni bulup komaya sokmak lazım" dediği için kalıcı olarak yasaklandığı ortaya çıktı.

Twitch Türkiye'nin önde gelen yayıncıları arasında yer alan Levo, yaklaşık 1 hafta önce kanalının sebepsiz yere kalıcı olarak kapatıldığını açıklamıştı. Kendisine sadece süresiz yasaklandığı bildirimi yapıldığını belirten ünlü isim, sebebini bilmediğini söylemişti. 

Konuyu sosyal medyaya taşıyan Levo, birçok ünlü yayıncıdan destek istemişti. Başta Jahrein, wtcn ve PintiPanda olmak üzere çoğu yayıncı destek mesajları yağdırmış ve sebebinin bildirilmesini talep etmişti. 

Sosyal medya üzerinde kurulan baskı sonucunda Levo'nun neden yasaklandığı nihayet ortaya çıktı.

Ünlü ismin, Twitch'te yayın yaptığı esnada eşine ağır hakaret eden birine "seni bulup komaya sokmak lazım" dediği için kalıcı olarak yasaklandığı ortaya çıktı. Konuyla ilgili sitemini sosyal medya üzerinden dile getiren Levo, Twitch'in aldığı bu kararın doğru olmadığını belirtti.

İşte Levo'nun açıklamaları:

"Arkadaşlar yemiş olduğum banın ayrıntısını bu kadar ortalık ayağa kalkması sonucu almış bulunuyoruz. Eşime hakaret eden bir kişiye isim soyisim dahi vermeden seni bulup komaya sokmak lazım dediğim için kanalım sınırsız olarak kapatılmış bulunuyor. İtiraz sürecinde başvurumu yaptım. Bu durumun saçmalığının farkındayım ve diğer yayıncı arkadaşlarım da farkındalar. Konuyla alakalı olarak bilgilendirme yapılmasını bile sağlamamız bu kadar zor ve uzun sürmüşken, Apeal (itiraz) sürecinin nasıl olacağını tahmin edemiyorum. Bilgilerinize sunarım..."

Yasaklanma bildiriminin bile oldukça uzun sürdüğünü belirten Levo, gerekli itirazları yaptığını ancak sürecin nasıl işleyeceğini bilmediğini söyledi.

Sporx Anasayfasına Dön