Konami, 2020 yılı içerisinde PES için 2 milyon dolar ödül dağıtacağını açıkladı!

PES yapımcısı Konami, 2020 yılı içerisinde düzenleyeceği turnuvalarla birlikte 2 milyon dolardan fazla ödül dağıtacağını açıkladı.

Daha önce Juventus'un isim hakkını alarak en büyük rakibi EA Sports'a çalım atan Konami, her ne kadar hala rakibinin gerisinde olsa da yeniden öne geçmek için büyük bir çaba sarf ediyor. 

Oyuncuları kendi tarafına çekmek isteyen Konami, 2020 yılı içerisinde düzenleyeceği dev turnuvaları açıkladı. "eFootball" adı verilen rekabetçi sistemiyle birlikte 2 milyon dolardan fazla ödül dağıtacağını belirten Konami, hem profesyonel hem de herkese açık 2 dev turnuva düzenleyeceğini duyurdu.

eFootball.open ve eFootball.pro adındaki iki dev turnuvayı açıklayan Konami, "Maç günü" isimli yeni oyun modunu da ilk kez duyurdu. eFootball.open turnuvası herkese açık olarak düzenlenecek. eFootball.pro ise anlaşılacağı üzere sadece profesyonel oyuncuların mücadele edeceği bir turnuva olacak.

Tüm bunların yanısıra Asya, Avrupa ve Güney Amerika'da bölgesel turnuvalar yapacağını belirten Konami, eJLEAGUE ve Toyota e-League ile de işbirliği yapılacağını açıkladı.

Turnuvalarla ilgili detayların ilerleyen günlerde belli olacağı duyuruldu.

Görsel: Konami

Sporx Anasayfasına Dön