Intel ESL Türkiye Şampiyonası 2019'da şampiyon Sangal Esports!

İzmir'de düzenlenen Intel ESL Türkiye Şampiyonası 2019 finalinde rakibi Arena Bulls'u 2-1 mağlup eden Sangal Esports, şampiyon oldu.

İzmir'de düzenlenen Intel ESL Türkiye Şampiyonası 2019'da heyecan 15 Eylül'de oynanan final karşılaşmasıyla birlikte sona erdi.

Açılışına İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in de katıldığı dev finalde Arena Bulls ile Sangal Esports karşı karşıya geldi. BO3 formatında oynanan mücadelede ilk harita Arena Bulls seçimiyle Train oldu.

Kendi seçtiği haritada etkili performans sergileyen Arena Bulls, ilk haritayı 16-10'luk skor ile kazandı ve seride 1-0 öne geçti. Serinin ikinci haritası Sangal Esports seçimiyle Mirage oldu. İlk maçtaki performansından apayrı bir performans sergileyen Sangal Esports, karşılaşmadan 16-11 galip ayrıldı ve seride durumu 1-1'e getirmeyi başardı.

Kıyasıya mücadelenin yaşandığı serinin son maçı Nuke haritasında oynandı. Her iki tarafın da kupa için kendini yırttığı karşılaşma 15-15'lik skor ile uzatmaya gitti. Uzatmalarda rakibine oranla bir adım önde olan Sangal Esports, karşılaşmadan 19-17 galip ayrıldı ve şampiyon oldu.Sporx Anasayfasına Dön