Facebook, Twitch'e rakip oyun yayın platformu "FB.GG" yayında

Facebook bir süredir test ettiği oyun yayın platformunu kullanıma açtı. Bu hareketi ile birlikte Facebook, oyun yayıncılığı sahnesindeki yerini aldı.


Tüm oyun yayınlarını ve videoları tek bir alana toplayan Facebook, iyi oyun manasına gelen "gg" kısaltmasını alan adına ekledi.
 Fb.gg Twitch partner programına benzer uygulamaları ile yayıncıları destekleyecek. Henüz devreye girmemiş olan Level Up (Seviye Atlama) programı ile birlikte yayıncılar izleyicilerden gelen sanal para birimi yıldızları belli bir oranda gerçek paraya dönüştürebilecek.Oyun yayıncısı programına dahil olabilmek için en az 100 takipçi ve haftada 2 gün en az 4 saat yayın yapmış olmak gerekliliği olacak. Bu gereklilikleri yerine getiren yayıncılar programa dahil olduktan sonra Twitch abonelik sistemine benzer bir abonelik sistemine dahil edilebilecekler, henüz devreye girmemiş olan bu sistem yayıncılar ve izleyiciler arasında bir abonelik sistemi içeriyor olacak.

Rekabetin çeşitlenmesi ile oyun yayıncılığı alanında gelecek olan yenilikler ve yayıncıların desteklenmesi ile birlikte platformlar arasında büyük yayıncıların geçiş yaptıklarını görebiliriz.

Sporx Anasayfasına Dön