F1'den gerçek pilotlarla sanal şampiyona!

Formula 1, ertelenen yarışların yerine Sanal (Virtual) Grand Prix serisi başlattığını açıkladı.

Formula 1'den yapılan açıklamada, güncel F1 sürücüsüne sahip yeni bir Formula 1 Espor Sanal Grand Prix serisini, resmi internet sitesinden duyurdu.

İşte Formula 1'den yapılan açıklamanın detayları:

* Sanal yarışlar, 22 Mart Pazar günü Bahreyn GP'si başlayarak ertelenen her GP'nin yerine geçecek. Sonraki her yarış hafa sonu, ertelenmiş gerçek F1 yaruşının yerini bir sanal GP ile değiştirecek.

* Katılımcıların güvenliğini garanti altına almak için her pilot, yarışa uzaktan katılacak ve 22 Mart Pazar günü TSİ 23.00'te Gfinity Espor Arena'dan canlı yayın yapaca.

* Sanal şampiyonada Codemasters'ın geliştirdiği resmi F1 2019 video oyunu kullanılacak. İlk sanal GP, 28 tur olacak. Resmi Formula 1 YouTube, twitch ve facebook kanallarında yayınlanacak. Uzunluğu 1.30 saat olacak.

* Sürücüler arasında çeşitli oyun beceri seviyeleri nedeniyle, oyun ayarları rekabetçi ve eğlenceli yarışları teşvik edecek şekilde olacaktır. Eşit araç performansı, azaltılmış araç hasarı, oyunu daha az oynayanlar için isteğe bağlı kilitlenmeyi önleyici fren ve çekiş kontrolleri olacak.

* Seri, eğlence amaçlı oalcaktır. Dünyanın etkilendiği bu eşi benzeri olmayan durum nedeniyle hayranlara yarış aksiyonu getirmek içindir."


Sporx Anasayfasına Dön