ESL One Köln 2018'de yer alacak ilk iki takım belli oldu

Geleneksel turnuvaya davet alan ilk takımlar Dünya devleri!

Yeryüzünde ESL One Köln şampiyonluğu yaşamayı hayal etmeyen CS: GO oyuncusu yoktur. Turnuvanın gelenekselleşen stadyumu LANXESS Arena'nın atmosferine büyüleyici demek abartı olmaz. 2015'e kadar majörlere de ev sahipliği yapan Köln şehri, 2018'de yine unutulmaz anılar yaşatmak için geliyor.

3-8 Temmuz tarihlerinde düzenlenecek turnuvaya henüz çok var ancak ESL'den detaylar gelmeye başladı. Ödül havuzu geçtiğimiz yılların aksine 50.000$ daha fazla, 300.000$ olacak. Bu miktar belki de takvimdeki en yüksek ödül havuzu değil ancak turnuvanın ikonik kupasını kaldırmak paha biçilemez.

Ödül havuzunun yanı sıra turnuvaya davet alan ilk iki takım da açıklandı. Yapılan açıklamaya göre son iki yılın şampiyonu SK Gaming ile son majör şampiyonu, Tarık "tarik" Çelik'in önderliğindeki Cloud9 Köln'de yer alacak. Hatırlayacağınız üzere temsilcimiz Space Soldiers da geçtiğimiz yıl turnuvada yer almıştı. Nihayetinde kupayı kaldıracak olan SK Gaming'e karşı açılış maçında unutulmaz bir Cache zaferi yaşamış fakat devamını getiremeyerek bir galibiyet, üç mağlubiyet sonucu turnuvaya veda etmiştik. Bu yıl davet alma şansımız pek yüksek olmasa da Avrupa elemelerinin favorilerinden olacağımız kesin.

Yazar: Ali "Maxxie" Or - @MaxxieCSGO

Sporx Anasayfasına Dön