ESL, Herkesin Katılımına Açık 50.000$'lık PUBG IEM Oakland Turnuvasını Duyurdu

ESL One Katowice heyecanı tam gaz devam ederken yetkililerden PUBG hayranlarını sevindirecek çok büyük bir haber geldi.


ESL yetkilileri, 24-25 Şubat'ta IEM Oakland'da yapılacak etkinlikte, 50.000 dolar ödül havuzuna sahip bir PUBG turnuvası düzenleyeceklerini Katowice sahnesinden tüm takipçilerine duyurdu. 

16 takımın katılabileceği turnuvaya 9 takım direkt davet ile gidecek. Bu 9 takımın 3'ü Avrupa 3'ü Amerika 3'ü de Asya takımı olacak.

Ülkemizin en popüler PUBG takımı olan Team Bosphorus'un da Avrupa kontenjanından davet alması beklentiler arasında. Bosphorus oyuncularından Cem "Mithrain" Karakoç'un, turnuva duyurusunun altında söyledikleri, bu turnuvayı kazanmak için kendilerine ne kadar güvendiklerini tasdikler nitelikte. Mithrain, duyurnun altına "Birinciliği şimdiden kapattık" yazarak rakiplerine de bir nevi göz dağı vermiş oldu.Turnuvaya Siz De Katılabilirsiniz

"Evet, 16 takımın 9'u davetle gidecek peki kalan 7 slot nasıl dağıtılacak?" dediğinizi duyar gibiyiz. Hemen söyleyelim. Kalan 7 slot, herkesin katılımına açık online elemelerle belirlenecek. Bu da demek oluyor ki sizin bizim gibi oyuncular da bu turnuvada şansını deneyebilecek ve belki de ana sahnede 50.000 dolar için ter dökecek.

Tabi şöyle de bir gerçek var, 7 slotun tamamı için rekabete giremiyorsunuz. Bu 7 slotun 3'ü Avrupalı oyuncular, 3'ü Amerikalı oyuncular 1'i de Güney Amerikalı oyuncular için ayrılmış durumda. Bu da demek oluyor ki yalnızca 3 şansınız var.

IEM Oakland PUBG turnuvasının açık eleme kayıtları henüz açılmadı. Açıldığı zaman bilgi sahip olmak istiyorsanız Facebook Twitter ve Instagram sayfalarımızı takip edebilirsiniz.

Sporx Anasayfasına Dön