ELEAGUE Boston Major 2. Gün Fikstür İncelemesi

Majör'ün ilk gününü dün geride bıraktık. Bazı sürprizlerin yaşandığı ilk günün sonuçları aşağıdaki şekilde oldu:


Vega Squadron
[16-14] Renegades
mousesports [16-12] AVANGAR
FaZe [16-14] Liquid
FlipSid3 [4-16] Misfits
Sprout [16-11] Space Soldiers
Natus Vincere [16-8] Quantum Bellator Fire
G2 [16-11] Flash
Cloud9 [16-11] EnVyUs

İkinci günün eşleşmeleri ve maç maç kısa değerlendirmeleri ise şu şekilde:

(Not: Parantez içerisindeki rakamlar takımların Swiss formatındaki şu anki skorlarını gösterir)

FlipSid3 vs. Liquid (0-1)
Günün ilk maçında kıyasıya bir mücadele görmemiz muhtemel. Bu iki takım son iki majörde birbirleriyle oynadı ve bir maç 14-16 biterken diğeri 25-23 sona erdi. Birbiriyle maçları çok yakın geçiyor. Başka ilginç bir ise her iki takım da oynadığı son 8 haritayı kaybetti. Bugün bu takımlardan birisi bu seriyi bozacak. İlk gün Liquid FaZe'e karşı güzel bir oyun sergiledi, FlipSid3 ise Misfits'e karşı inanılmaz kötü bir oyun oynadı. Sadece ilk günkü performanslarına dayanarak Liquid'I galibiyete yakın görüyorum.
Geçmiş maçlar: 2 maç. 1 FlipSid3 galibiyeti, 1 Liquid galibiyeti
Tahmin: Liquid
Sürprize açık mı? Evet.

mousesports vs. Natus Vincere (1-0)
İki takım da formda diyebiliriz. mousesports da ChrisJ ilk gün coşarken, Na'Vi de ise s1mple harika bir oyun sergilemişti. Na'Vi daha çok oyuncularının bireysel üstünlüğüne dayanırken, mousesports daha takım oyunu oynayan bir ekip. S1mple ve electronic insan üstü performanslar sergilemezlerse, bu maçta mousesports'un üstünlüğünü koyup maçı alacağı kanısındayım.
Geçmiş maçlar: 9 maç. 6 mousesports galibiyeti, 3 Natus Vincere galibiyeti
Tahmin: mousesports
Sürprize açık mı? Evet.

Space Soldiers vs. AVANGAR (0-1)
Türk ekibi için çok kritik bir maç olmakla beraber iki takım da ilk gün beklenen performansı sergileyemedi. AVANGAR için işler kısmen daha kolay çünkü üzerilerinde çok büyük bir baskı yok genç ekibin. Bu iki takım WCA elemelerinde karşılaşmış, XANTARES'in makineye bağladığı maçı Space Soldiers kazanmıştı. İlk gün turnuvaya güzel bir performansla başlayan XANTARES, frag anlamında azıcık katkı alabilirse Space Soldiers, AVANGAR'ı geçmeyi başarır.
Geçmiş maçlar: 3 maç. 2 Space Soldiers galibiyeti, 1 AVANGAR galibiyeti
Tahmin: Space Soldiers
Sürprize açık mı? Evet.

EnVyUs vs. Renegades (0-1)
Açıkçası turnuva öncesi Renegades'in burada harika bir performans gösterebileceği kanısındaydım ancak Vega Squadron karşısında izlediğim Renegades, hamle yapmaktan çekinen ürkek bir oyuna sahipti. EnVyUs ilk gün hayal kırıklığı yaşasa da Renegades'e karşı taktiksel olarak üstün olduklarını düşünüyorum. Yavaş oyun tarzı EnVyUs'un işine yarayacaktır.
Geçmiş maçlar: 3 maç. 2 EnVyUs galibiyeti, 1 Renegades galibiyeti
Tahmin: EnVyUs
Sürprize açık mı? Evet.

Flash vs. Quantum Bellator Fire (0-1)
Bu maç için tamamen ortadayım. Flash G2 karşısında iyi bir oyun sergilese de devamını getiremedi. QBF ise kısaca s1mple'ı durduramadı. G2, Flash'i küçümsemiş olabilir ancak QBF bu maça tamamen konsantre olarak çıkacak ve bu turnuvaya beklentisiz olarak son dakika katılan Flash'ı yenmeyi başaracaktır.
Geçmiş maçlar: Bu iki takım tarihlerinde ilk defa karşı karşıya geliyor.
Tahmin: Quantum Bellator Fire
Sürprize açık mı? Evet.

Sprout vs. Cloud9 (1-0)
Sprout, Space Soldiers karşısında çok da iyi bir oyun sergilemese de maçı kazanmayı başarmıştı. Cloud9 epey formda ve Sprout'u cezalandırmak için ellerinde her silah mevcut. Okunması kısmen kolay olan Sprout taktiklerine karşı Cloud9'ın güçlü defansı ağır basacaktır.
Geçmiş maçlar: Bu iki takım tarihlerinde ilk defa karşı karşıya geliyor.
Tahmin: Cloud9
Sürprize açık mı? Hayır.

FaZe vs. Vega Squadron (1-0)
FaZe, dün Liquid'i zar zor yense de istediklerinde ne kadar ölümcül bir takım olduklarını gösterdi. Vega her ne kadar turnuvaya sürpriz bir galibiyet ile başlamış olsa da, ellerinde FaZe'in silahlarını durdurabilecek bir güç yok. FaZe ağır favori.
Geçmiş maçlar: Bu iki takım tarihlerinde ilk defa karşı karşıya geliyor.
Tahmin: FaZe
Sürprize açık mı? Hayır.

Misfits vs. G2 (1-0)
Günün bir diğer ilginç maçı ise 2 Fransızlı Misfits'in komple Fransız olan G2 ile karşılaşması olacak. Misfits ilk gün FlipSid3'ı dağıtarak sükse yapmış olsa da, G2 bu maça favori olarak çıkacak takım olacak. Yakın geçmesi muhtemel maçta G2'nin kritik anlarda tecrübesiyle ağır basacağı kanısındayım.
Geçmiş maçlar: Bu iki takım tarihlerinde ilk defa karşı karşıya geliyor.
Tahmin: G2
Sürprize açık mı? Evet.

Yazar: Cem "bodie" Mollaoğlu - @bodieCS


Sporx Anasayfasına Dön