Dünya 4 numarası ENCE, Major sonrası kadrosunda değişikliğe gidebilir!

Dünya sıralamasında 4. sırada yer alan ENCE, önümüzdeki günlerde başlayacak olan StarLadder Major 2019'un ardından kadrosunda değişikliğe gideceği iddia edildi.

2018 yılında takım olarak yükselişe geçen ve özellikle büyük turnuvalarda gösterdiği performansla dikkatleri üzerine çeken ENCE'de beklenmedik bir oyuncu değişikliği yaşanabilir.

Dexerto.com'dan DeKay'ın haberine göre dünya sıralamasında 4. sırada yer alan ENCE'de StarLadder Major 2019'un ardından oyuncu değişikliği gerçekleşecek. Takıma 2018 yılında katılan Aleksib ile yolların ayrılacağı, yerine ise mousesports'un sözleşmeli oyuncusu suNny'in takıma katılacağı iddia edildi.

Kariyerine 2013 yılında ENCE çatısı altında başlayan sunNy, 2014 yılında takımdan ayrılsa da 2016 senesinde tekrardan takıma dahil olmuştu. 2017'nin Ağustos ayında ise mousesports'a transfer olan yıldız oyuncu, yaklaşık 1.5 yılın ardından takım tarafından yedeğe çekilmişti.

Diğer taraftan takımın oyun içi lideri pozisyonunu üstlenen Aleksib'nin takımdan ayrılmasıyla birlikte yerine hangi oyuncunun geçeceği şu anlık merak konusu.

StarLadder Major 2019 sonrası muhtemel ENCE kadrosu:

  • Alleksi 'allu' Jalli
  • Jere 'sergej' Salo
  • Jani 'Aerial' Jussila
  • Sami 'xseveN' Laasanen
  • Miikka 'suNny' Kemppi *
  • Slava 'Twista' Räsänen (Coach)

Dünyanın önde gelen ekiplerinin mücadele edeceği StarLadder Major 2019, 23 Ağustos ile 8 Eylül tarihleri arasında Berlin'de gerçekleşecek.

Görsel: HLTV.org

Sporx Anasayfasına Dön