Discord nedir? Discord uygulaması nasıl kullanılır, nasıl kanal açılır?

"Discord nedir?" sorusuna cevap arayanlar, bu sayfada bilmeniz gereken tüm bilgilere ve püf noktalarına ulaşabilirsiniz

Teknolojinin günümüzdeki gelişimine bakıldığında iletişim tekniklerinin ciddi anlamda mesafe kaydettiğini söyleyebiliriz. Bu anlamda farklı terimlerle karşılaşmış olabilirsiniz. Örneğin Discord Nedir sorusuyla ilgili tüm merakınızı karşılayacağımız bu yazımızda sesli iletişim uygulamalarından bahsediyor olacağız. Öncelikle şu sıralar popülerliğini koruyan discord uygulamasının oldukça revaçta olduğunu aktarabiliriz. Buna ek olarak ücretsiz olan uygulamada sadece kayıt işlemi yapılabilmektedir. Şimdi uygulama ile ilgili tüm detayları sizlere sunarken aynı zamanda kullanmanız için yapmanız gerekenleri de aktarıyor olacağız.

Discord Sesli İletişim Uygulaması

Belirttiğimiz üzere sesli bir iletişim uygulaması olarak karşımıza çıkan Discord başlangıçta ücretsizdir. Yani web üzerinden görüşmeler yaparken herhangi bir ücret ödemenize gerek yoktur. Uygulamanın ücretli olarak sunulan bir paketi de var ancak başlangıç için bunun gereksiz olduğunu söyleyebiliriz. Ücretli paketlerde Skype'de var olan ve daha farklı alternatif barındıran hareketli avatalar bulunmaktadır. Bu uygulama sayesinde ayrıca kendi kanalınızı kurabilir ve tablet ya da telefonlarınızdan uygulamayı indirerek kullanmaya başlayabilirsiniz. Akıllı cihazların yanı sıra İOS ve Android cihazlarda da rahatlıkla tercih edilebildiğini unutmayın.Discord Kullanımı

Discord Nedir sorusunun yanıtını aldıktan ve uygulamayı indirdikten sonra yapmanız gereken şey artık kullanmaya başlamaktır. Bu anlamda programı çalıştırdıktan sonra e-posta adresi ve şifre ile giriş yapmanız gerekiyor. Girişlerin ardından karşınıza çıkacak olan pencereden eklemek istediğiniz arkadaşlarınızı anında ekleyebiliyorsunuz. Bu süreçte eklemek istediğiniz kişinin discord tagını bilmeniz yeterlidir.

Karşınıza çıkan sayfada arkadaş ekle, tümü, çevrimiçi, bekleyen ve engelli olan arkadaşlarınız da görüntülenecektir. Bir nevi Skype uygulamasına benzeyen discord aslında çokça tercih edilmeye başlanmıştır. İlgili sayfada kanal oluşturma seçenekleri de var. Bunun yanı sıra discord'un en alt sol kısmında da kendi kullanıcı adınızı görebiliyorsunuz. Eğer kulaklık ve ses ayarı yapacaksanız bu kısımdan tamamlayabilirsiniz.

Uygulamanın kullanımında pek çok ayar söz konusudur. Yani ses ayarlarıyla beraber ses seviyesi, gizlilik ayarları ve ad değiştirme gibi işlemler yapılabilmektedir. Buna ek olarak tema ayarları ile bildirim ayarları gibi farklı seçenekler de mevcuttur. Bu tür işlemler için kişiselleştirme yapabilir ve kendinize özel bir şekilde kullanmaya başlayabilirsiniz.

Discord Kanal AçmaDiscord uygulaması ile beraber kendi kanalınızı oluşturabileceğinizi söylemiştik. Şimdi bu işlemle ilgili detayları aktarıyor olacağız. Öncelikle ana menüye giriş yaparak sol kısımdan kanallarınızı görüntüleyebilirsiniz. Burada karşınıza iki resim çıkacak. Birincisi 'bir sunucu oluştur' ikincisi de 'bir sunucuya katıl' seçenekli resimlerdir. Kanal oluşturmak istemeyen kullanıcılar farklı bir kanala giriş yaparak kullanmaya devam edebilir.

Uygulama üzerinden kanal açmak isteyenler bu süreçte 'bir sunucu oluştur' butonuna tıklayarak, kullanmak istediğiniz kanal ismi ve resmini girmeniz gerek duyulacaktır. Sonrasında sunucu bölgesi seçimi yapabilir ve kullanmaya hemen başlayabilirsiniz. Kanalınız oluştuktan sonra sesli sohbet odalarınızı görüntüleyebilirsiniz. Zaten metin odası oluşturarak da bu şekilde uygulamayı kullanabilirsiniz. Metin odası tercihlerinizde sadece mesajlaşma işleminin yapılabileceğini unutmayın. Sesli sohbet odalarında ise sesli görüşmeler yapılabilmektedir. Bu kısımda bulunan (+) işaretine tıklayarak yeni bir sohbet odası oluşturabilirsiniz.

Discord nasıl kullanılır ile ilgili olarak sizlere bu bilgileri aktarmış bulunuyoruz. Son zamanların dikkat çeken sesli iletişim uygulaması sayesinde artık sizlerde arkadaşlarınızla dilediğiniz her ortamda sohbet edebilirsiniz. Kanal oluştururken aynı zamanda sesli ya da metinli sohbetler yapabilirsiniz. Teknolojinin tüm özelliklerinin sonuna kadar kullanıldığı bu uygulamayı web üzerinden anında indirebilirsiniz. Sonrasında kolay kurulum seçeneği sayesinde kullanacağınız cihazınıza ya da bilgisayarınıza kurabilirsiniz. Bahsettiğimiz üzere Skype'ye benzeyen bir uygulamadır ancak oldukça pratiktir.


Sporx Anasayfasına Dön