Dark Passage, Galakticos karşısında rahat kazandı

Şampiyonluk Ligi Kış Mevsimi 4. hafta 3. gününün saat 19:00'daki maçı, puan durumunda ligin son sırasında bulunan Galakticos ve üçüncü sırada bulunan Dark Passage.dominos arasında oynandı. Galibiyete uzanan taraf ise oyununun başından beri avantajı ve üstünlüğü kaybetmeyen Dark Passage.dominos oldu.


Takımlar karşılaşmaya aşağıdaki kadrolarıyla çıktılar:

Galakticos

Üst Koridor: Taner "Rare" Levendoğlu

Orman: Rasmus "Styllee" Kristensen

Orta Koridor: Jonathan "Backlund" Backlund

Nişancı: Bertuğ "J1mmy" Bayrak

Destek: Okan "Veux" Vatansever

Dark Passage.dominos

Üst Koridor: Yiğit "Marshall" Kırdök

Orman: Byung-Kwon "Kakao" Lee

Orta Koridor: Yoo "Lucete" Su-Hyeok

Nişancı: Mustafa "Ruvelius" Baraklı

Destek: Bahadır "Japone" Çolak

Maç öncesinde yapılan "Koridoru kim kazanır?" oylamasını %71'lik bir oranla Marshall kazandı. Yasaklama ve Seçim Ekranı

Dark Passage tarafı yasaklama haklarını Azir, Zoe, Braum, Janna, Taric ile kullanırken Galakticos ise Jarvan, Camille, Kalista, Cassiopeia ve Gnar'ı yasakladı.  

Galakticos ilk seçimde Zac'i alırken Dark Passage ise Tahm Kench ile karşılık verdi. Devamında ise DP ekibi Kog'Maw, Sejuani, Taliyah ve Gangplank'i tarafına alarak beşlisini oluşturdu.

Galakticos ekibi ise Zac'in ardından Varus, Ryze, Nasus, Alistar ile takımını oluşturdu. Maç

Maç başında yapılan "Maçı kim kazanır?" oylamasını kazanan taraf %59.3'lük oyla Galakticos oluyor.Oyunun ilk kanı dakika 3'te Dark Passage'ın üst koridora yaptığı 3 kişilik kule altını baskını ile Dark Passage lehine dökülüyor. Skoru alan isim ise Gangplank oynayan Dark Passage üst koridoru Marshall.

Oyunun ilk ejderi olan Alev Ejderi ise dakika 7'de Dark Passage tarafından alınıyor. Böylece oyuna skor ve objektif anlamında avantajlı başlayan taraf DP ekibi oluyor.          

Dakika 10'da Galakticos ormancısı Styllee, Zac ile alt koridora bir baskın deniyor ancak burada çabuk çoğalan Dark Passage ekibi verdiği 1 skora karşılık aldığı 3 skorla buradaki savaştan avantajlı çıkan taraf oluyor. Savaş sonrası oyunun ilk kule kanı da yine Dark Passage'da kalıyor.

Dakika 13'te Galakticos ekibi Vadinin Alametini alırken aynı dakikada Dark Passage ekibi Dağ Ejderi'ni katlediyor.

16. dakikada üst koridorda Vadinin Alametini aktifleştiren Galakticos ekibi kuleyi almayı başaramıyor ve bu objektifi de oldukça etkisiz bir biçimde harcamış oluyor.

Dakika 19'da vadiye inen Alev Ejderi'ni Galakticos alsa da karşılığında Dark Passage nişancısı Ruvelius'a (Kog'Maw) 2 skor veriyor.

Hemen ardından, dakika 20'de ise Dark Passage Baron Nashor'u rahat bir biçimde düşürüyor.

Baron güçlendirmesi avantajını çok iyi kullanan Dark Passage ekibi, dakika 23'te orta koridordan inhibitörü de alarak baskıyı iyiden iyiye arttırıyor.

Dakika 25'te çıkan takım savaşını da rahatlıkla kazanmayı bilen Dark Passage ekibi, rakibinin Nexus'unu da düşürerek son derece rahat bir galibiyet alıyor. Böylece Dark Passage 7. galibiyetini alırken, Galakticos ise ligdeki 10. mağlubiyetini alarak kötü gidişatına devam ediyor. 

MVPKarşılaşmanın en değerli oyuncusu ise altın anlamında açtığı ciddi fark ve güzel oyunu ile Dark Passage üst koridor oyuncusu Marshall oluyor. 

Yazar: Kemal Cihat "Bardolatry" Toprakçı


Sporx Anasayfasına Dön