cs_summit2'de şampiyon Kuzey Amerika'dan

8 Şubatta başlayan turnuvanın finali Kuzey Amerika derbisine sahne oldu.


8 takım, 4 gün boyunca Los Angeles, Kaliforniya'da 150 bin dolarlık ödül havuzundan pay alabilmek için kıyasıya mücadele etti. Son majörün sürpriz takımı Vega Squadron'dan North'a, 2018'e fırtına gibi giren Cloud9'dan NiP'ye birçok dev takım Beyond The Summit'in kendine has konseptli turnuvasında boy gösterdi.

Turnuvanın hayal kırıklıkları şüphesiz Heroic ve NiP'nin çift eliminasyon sistemli turnuvada iki maç sonunda elenmesiydi. Finale ilk çıkan ekip ise sırasıyla Heroic, Liquid ve SK Gaming'i harita dahi kaybetmeden geçen Tarik "tarik" Celik liderliğindeki Cloud9 oldu.

Mağlupların arasından Heroic ve sürpriz SK Gaming galibiyetleriyle finale yürümeyi başaran diğer takım ise Cloud9'ın yerel rakibi Liquid'den başkası değildi. Turnuva formatı gereği, üst aşamadan gelen takım finale 1-0 önde başlayacaktı.

5 harita üzerinden oynana müsabakanın ilk haritası Liquid tarafından Train olarak belirlendi. Kendi seçimlerinde oldukça zorlansalar da Wilton "zews" Prado'nun öğrencileri haritayı uzatmalarda kazanmayı bildi ve seriyi 1-1 yaptı.

İkinci harita, Mirage, ise Nick "nitr0" Cannella'nın şovuna sahne oldu. Liquid, haritayı 16-8 kazanırken nitr0 25 frag ve raunt başına 109 hasar ile yıldızlaştı. Cloud9, 1-0 önde başladıkları seride bir anda mağlubiyetle karşı karşıya kaldı fakat Cache'teki 13-2'lik inanılmaz CT performansı son majör şampiyonunun durumu 2-2'ye getirmesine yetti.

Final haritası Overpass'te Liquid'den bu kez farklı bir oyuncu ipleri eline aldı. Takımın yeni transferi Keith "NAF" Markovic, yönetimin ne kadar doğru bir iş yaptığını kanıtlarcasına takımını sırtladı ve 29 fraglik performansıyla Overpass'in kazanılmasında kilit rol oynadı. Finali 3-2 kazanan Liquid 2018'e büyük bir moral takviyesiyle başlamakla kalmadı, 63.750$'lık şampiyonluk ödülünün de sahibi oldu.


Sporx Anasayfasına Dön