Pablo Laso: "Real Madrid-Fenerbahçe, basketbolun El Clasico'su"

Fenerbahçe ile Real Madrid arasındaki EuroLeague Final Four maçı öncesi İspanyol başantrenör Pablo Laso, değerlendirmelerde bulundu.

Fenerbahçe-Real Madrid EuroLeague Final Four maçı öncesi İspanyol koç Pablo Laso, EuroLeague resmi sitesine konuştu.

İşte Pablo Laso'nun maç öncesi sözleri:

"Final Four'a kaldığımız için çok gururluyum. Her gün çok çalıştık ve bu başarıyı elde ettik. Elbette, her sezon farklı olur ve oyuncular değişir. Biz de oyuncuları değiştirdik ancak takımın mücadele ruhu aynı kaldı. Bİr koç olarak takdiri oyuncularımın hak ettiğini söylemek isterim. Şampiyonluk için çok çalışıyorlar. Her gün mücadele etmeye hazırlar ve Final Four'da oynamak da çalışmalarının bir sonucu."

"TAKIMLAR, BÜYÜK HEDEFLERLE BÜYÜR"

"Bu takımın koçu olarak Final Four'a kaldığımız için gururluyum. İnsanlar, özellikle Avrupa'da Real Madrid'i izlemeyi seviyorlar. Her maçta karakterimizi göstermeyi seviyoruz ve taraftarlarımız da bizi bu karakterle seviyorlar. İlk günden beri bu karakteri göstermek önemliydi. Büyük bir kulüp olarak, şampiyonluklar için mücadele etmemiz gerekirdi. Bu kulüp her sezon şampiyonluklar kazanmak ister ve EuroLeague'i kazanmak da öncelikli hedefimiz. Takımlar bu hedeflerle büyür. Bu sezon da inişler çıkışlar oldu, aramızdan ayrılanlar oldu. Fakat, elde ettiğimiz başarılar, takımın DNA'sı ve kararlılığı nedeniyle mutluyum.""HEPSİ ŞAMPİYON TAKIMLAR"

"Final Four'a kalabilmek için çok çalışmak gerekir. Final Four'daki 4 takıma bakacak olursanız, 2015'te de buradaydılar. Yani, bu 4 takım Avrupa'nın elitleri arasındalar ve gerçekten çok çalışıyorlar. Hepsi şampiyon takımlar. Aralarında ufak farklar bulunuyor. Şampiyonu da bazen bir top, bir top kaybı, kısacası detaylar belirleyecek."

"REAL MADRID-FENERBAHÇE: BASKETBOLUN EL CLASICO'SU"

"Real Madrid ile Fenerbahçe arasındaki her maç dikkat çekcidir, nerede ve nasıl oynanırsa oynansın. İki takım da Avrupa'nın en iyileri arasındalar. Her iki takımın da kadrosunda olağanüstü oyuncular bulunuyor. Real Madrid ve Fenerbahçe arasındaki maçlar basketbolda El Clasico oldu bile. Günün sonunda, en yüksek seviyedeki oyuncuların mücadelesini izleyeceğiz. Taraftarlar için ilgi çekici olacak."

"FENERBAHÇE'Yİ YENEBİLMEK İÇİN..."

"Real Madrid ile Fenerbahçe arasındaki maçı değerlendirmeye başlarken, bir noktada teknik ve taktik bakış açısıyla bakmamız gerekir. Fenerbahçe gibi bir takımı yenebilmek için her şeyi iyi yapmalısınız. Ribauntları verirseniz kaybedersiniz. İyi şut yüzdeniz olmazsa kazanamazsınız. Top kayıpları yaparsanız kazanma şansınız olmaz. Yani, Fenerbahçe gibi muhteşem oyuncularla dolu harika bir takıma karşı oynarken hemen hemen her şeyi mükemmel seviyede yapmanız gerekiyor."


Sporx Anasayfasına Dön