Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Zlatan'dan LeBron'a eleştiri: "Bildiğin işi yap!"

İtalyan devi futbol kulübü Milan'ın yıldız santfroru Zlatan Ibrahimovic, Los Angeles Lakers süperstarı LeBron James'in siyasi konular hakkında yorum yapmasını eleştirdi.

Haber; Sporx.com, Fotoğraf; NBA.com
İtalyan devi futbol kulübü Milan'ın yıldız santfroru Zlatan Ibrahimovic, Los Angeles Lakers süperstarı LeBron James'in siyasi konular hakkında yorum yapmasını eleştirdi.

Dünyaca ünlü yıldız futbolcu, LeBron'un basketbol yeteneğine büyük saygı duysa da, siyasi durumlar hakkında yorum yapmasını doğru bulmadığını açıkladı.

UEFA ve Discovery+ Sweden ile yaptığı röportajda genel olarak sporcuların siyasetle ilgili konulara değinmesini eleştiren Zlatan, James'i örnek olarak gösterdi:

"Olağanüstü bir oyuncu, ama 'statü' sahibi insanların siyaset hakkında konuşması pek hoşuma gitmiyor. Bildiğiniz iş neyse onu yapmanız gerekir. Ben futbol oynuyorum, çünkü yaptığım en iyi şey bu. Politikacı değilim. Eğer olsaydım, siyaset yapardım.

Ünlülerin, ünlü oldukları zaman yaptıkları ilk hata da bu. Bence belirli konulardan kaçınmak ve yaptığınız iş neyse ona odaklanmak daha iyidir. Aksi takdirde yanlış bir şey yapma riskini almış oluyorsunuz."


James kariyerinin başlarında büyük ölçüde bu yaklaşımı edinmiş olsa da, son yıllarda, özellikle de Afroamerikalı insanların sorunlarıyla bağlantılı konularda oldukça sesi çıkan bir figür haline gelmişti.

Eski ABD Başkanı Donald Trump'a karşı çeşitli konularda çok belirgin bir şekilde eleştirilerde bulunarak birçok tartışmayı körüklemiş olan LeBron, bazı Trump destekçilerini de bu sebeple karşısına almıştı.