Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Zion Williamson'ın dönüş tarihi belli oldu!

New Orleans Pelicans çaylağı Zion Williamson'ın, New Orleans Pelicans'ın San Antonio Spurs'e ev sahipliği yapacağı 22 Ocak tarihindeki maçta, NBA kariyeri siftahını yapacağı açıklandı.

New Orleans Pelicans çaylağı Zion Williamson'ın, New Orleans Pelicans'ın San Antonio Spurs'e ev sahipliği yapacağı 22 Ocak tarihindeki maçta, NBA kariyeri siftahını yapacağı açıklandı.

Pelicans'ın Basketbol Operasyonları Genel Menajer Yardımcısı David Griffin, Williamson'ın NBA'deki ilk maçına açıkmak için yolda olduğunu söyledi.

Williamson'ın geri dönüşü, 13 Ekim'den bu yana ilk eylemini belirleyecek ve 21 Ekim'de sağ dizinden geçirdiği ameliyatından kaynaklanan yavaş, kasıtlı bir rehabilitasyon sürecinin bitiş noktası olacak.

Williamson, 7 Ocak'ta Pelicans'la birlikte tam saha, beşe beş antrenman yapmaya geri dönmüştü. Ancak antrenör Alvin Gentry ve organizasyon, Williamson'ın sahadaki takım arkadaşlarına ne zaman katılacağı konusunda kesin olmayan bir tavır almıştı.

DAKİKA KISITLAMASI OLMAYACAK

Gentry, Williamson geri döndüğünde dakika kısıtlamasında olacağını belirtmişti, lakin Griffin, gazetecilere, Williamson'ın geri döndüğünde dakika kısıtlaması içinde olmayacağını ve aldığı sürelerin sahadaki gidişine göre belirleneceğini söyledi.

New Orleans ekibi başlangıçta Williamson'ın iyileşmesi için altı ila sekiz haftalık bir zaman dilimi işaret etmişti. Ancak takım için önemi göz önüne alındığında, kendisinin rehabilitasyon süreci daha yavaş bir hızda ilerletilerek geri dönmesine karar verildi.

Williamson, sezon öncesinde oynadığı dört hazırlık maçında 23.3 sayı ve 6.5 ribaund ortalamalarıyla oynamıştı.